Przygotowania do tego wydarzenia trwały cały tydzień. Miały one na celu uświadomienie innym, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym i że można uczyć się jej z przyjemnością, a jej znajomość owocuje. W tym celu na korytarzach, holu głównym, salach lekcyjnych zawisły plakaty informujące o wydarzeniu w postaci tabliczek mnożenia, rymowanek, przypominajek. Nauczyciele matematyki na zajęciach przypominali tabliczkę mnożenia, rozwiązywali zagadki matematyczne, a koordynator akcji w szkole Katarzyna Kubasińska wraz z uczniami oddziału Vf Juliuszem Bawejem, Tomaszem Borkowskim i Oliwierem Janiakiem przeprowadzili warsztaty (zajęcia otwarte) dla rodziców zatytułowane „Mnożenie inne niż znamy”. Pokazane zostało, jak można mnożyć po hindusku, japońsku, metodą pól, jak robili to rosyjscy chłopi, a także jak szybko pomnożyć liczby z tej samej dziesiątki oraz bliskie 100.
W dniu 8 października zostały przeprowadzone przez Komisje Egzaminacyjne szkolny egzamin z tabliczki mnożenia. Przystąpiło do niego ponad 500 uczniów z oddziałów IV – VIII, a także nauczyciele, pracownicy szkoły oraz rodzice. Wspólna zabawa wzbudziła u wszystkich wiele pozytywnych emocji, zachęciła do dalszej nauki, a matematyczne święto na długo zostanie w ich pamięci.
W ten sposób szkoła pokazała zasadność uczenia się tabliczki mnożenia, a także poznawania matematyki. Musimy pamiętać, że matematyka jest królową nauk, że towarzyszy nam przez całe życie - w każdej chwili, kiedy patrzymy na zegarek, wystukujemy numer telefonu, liczymy kieszonkowe. Wszędzie otaczają nas liczby, musimy sobie z nimi radzić, a w tym celu warto znać tabliczkę mnożenia.
- Miejmy nadzieję, że to matematyczne święto, wejdzie na stałe do naszego kalendarza. Gratulujemy wszystkim „Ekspertom Tabliczki Mnożenia”, dziękujemy Egzaminatorom, Kierownikom Komisji – naszym nauczycielom matematyki pani A. Kaniewskiej, E. Bilczewskiej – Kajak, W. Włodarczyk, S. Mujcie, A. Kasprowicz, A. Grabarczyk, K. Kubasińskiej oraz wszystkim uczestnikom.