Reklama

Reklama

Uczniowie kutnowskiego liceum stworzyli wyjątkowy projekt. Powalczą o międzynarodowy certyfikat!

Opublikowano: czw, 13 sty 2022 10:59
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Młodzież z III Liceum Ogólnokształcącego w Kutnie ma plan jak zmienić lokalną społeczność na lepsze. Uczniowie "Staszica" borą udział w ogólnopolskiej olimpiadzie "Zwolnieni z Teorii", dzięki której rozwiną swoje umiejętności, pomogą w rozwiązywaniu problemów społecznych i staną przed szansą na otrzymanie międzynarodowego certyfikatu.

Reklama

"Zwolnieni z Teorii" to pierwsza w Polsce olimpiada, która nie polega na nauce podręczników na pamięć, tylko na zrealizowaniu w prawdziwym życiu autorskiego projektu społecznego. Uczniowie wykorzystują swoją Wiedzę w praktyce - nawiązują partnerstwa, uczą się pracy w zespole, tworzą harmonogram i budżet. Do stworzenia projektu potrzebny jest zespół, który musi liczyć od 2 do 10 osób. uczniowie sami decydują, jaki problem społeczny chcą rozwiązać i w jaki sposób to osiągną.

Swój projekt - 365longevity - stworzyło pięcioro uczniów III LO w Kutnie: Kacper, Maria, Oliwia, Paulina i Szymon.

Nasz projekt prowadzimy głównie przez media społecznościowe, mamy również zaplanowane nieco większe wydarzenia. Ma on na celu ukazać, jak ważną częścią naszego życia jest profilaktyka, a przy tym zapoznać społeczeństwo z otaczającymi go chorobami - wyjaśnia Oliwia Łubińska. 

Projekt prowadzony jest w formie kalendarza, gdzie każdy miesiąc oznacza przedstawienie jak najefektywniejszej formy dbania o dany narząd ludzkiego ciała, dany zakres chorób i pojawiających się przy tym problemów. Na każdej kartce kalendarza znajdują się zalecenia, do których warto się stosować oraz czynności jak i rzeczy, których w szczególności powinno się unikać.

- Oprócz powszechnie znanych zaburzeń, przedstawiamy także charakterystykę tych mniej znanych i mniej oczywistych. W dobie coraz większej liczby zachorowań na choroby cywilizacyjne pragniemy pokazać, że dbanie o nasz organizm nie jest aż tak trudne jak się wydaje. Wystarczy niewiele działań by cieszyć się zdrowiem na długie lata. Chcemy zachęcać do systematycznej profilaktyki i badań - podkreśla Oliwia. 

Każdy, kto zrealizuje swój projekt w ramach "Zwolnionych z Teorii" zostaje Finalistą, otrzymuje międzynarodowy certyfikat z zarządzania i dołącza do Społeczności Zwolnionych z Teorii - ambitnych ludzi głodnych sukcesu, a jednocześnie odpowiedzialnych za swoje otoczenie.

Ten sukces świętują wszyscy razem podczas Wielkiego Finału w Warszawie. To wydarzenie jest też okazją, by wręczyć “Złote Wilki”, czyli nagrody dla najlepszych projektów społecznych w Polsce i poznać inne osoby dbające o swoją przyszłość.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy