Uczniowie podstawówek z medalami w lekkoatletyce

Uczniowie podstawówek z medalami w lekkoatletyce - Zdjęcie główne

WydarzeniaRafał Ewkowski i Mateusz Sobczyk z SP nr 9 w Kutnie zostali mistrzami „Czwartków lekkoatletycznych” w XVI finale ogólnopolskim, rozegranym na stadionie warszawskiego „Orła”. Już 19 czerwca lekkoatleci wezmą udział w międzypaństwowym meczu ośmiu reprezentacji europejskich, również w Warszawie.

Obydwaj zawodnicy startowali w konkursach skoku w dal. Rafał pewnie wygrał sobotnie eliminacje, pieczętując swój sukces dobrymi skokami w niedzielnym finale, z których najlepszy na odległość 5,73 m jest jego nowym rekordem życiowym.

Podobnie przebiegał występ młodszego skoczka z „dziewiątki”, Mateusza Sobczyka. Wygrał eliminacje z wynikiem 4,70 m i zajął pierwsze miejsce w finale z rezultatem 4,73 m.

– Rafał i Mateusz prowadzili od początku do końca zarówno w eliminacjach jak i w finałach. Dla Rafała był to trzeci start w tej imprezie, natomiast Mateusz debiutował na mistrzostwach ogólnopolskich – mówi Jacek Kudła, trener.

– Cieszą nas bardzo te zwycięstwa, które są największymi w historii startów SP nr 9 w Kutnie na tej sympatycznej imprezie lekkoatletycznej. Mam nadzieję, że obydwaj zawodnicy będą sumiennie pracować na treningach i w następnym roku powtórzą swoje osiągnięcia – dodaje szkoleniowiec.

Srebrny medal na zawodach w Warszawie zdobyła Agata Skóra z klasy IV SP nr 6 w skoku w dal, a brązowy krążek wywalczył Karol Machnicki z SP nr 2 w Żychlinie, również w skoku w dal.

Dobre wyniki uzyskali także: Natalia Kołodziejczak z klasy V SP nr 9 w Kutnie – szóste miejsce w finale biegu na 300 m z wynikiem 48,02 s (nowy rekord życiowy zawodniczki) oraz Adrian Jarosiński z klasy IV SP nr 9 – siódme miejsce w skoku wzwyż, pokonując poprzeczkę na wysokości 120 cm.

Łącznie w finale „Czwartków” wzięło udział czterdziestu nastoletnich sportowców z Kutna, z czego 16 jest uczniami klas IV – VI Szkoły Podstawowej nr 9.