Reklama

Reklama

Uczniowie wracają do szkół. Obostrzenia przedłużone do końca stycznia

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: KPRM

Uczniowie wracają do szkół. Obostrzenia przedłużone do końca stycznia - Zdjęcie główne

Wkrótce część uczniów wróci do szkół | foto KPRM

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Do 31 stycznia rząd przedłużył obowiązujące obostrzenia. Po konsultacjach zdecydowano jednak, że uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych wrócą do nauczania tradycyjnego.

Reklama

- Mamy za sobą bardzo trudną decyzję - zaczął Adam Niedzielski, minister zdrowia. 

Minister mówił o fali zachorowań, która dośwadczyła m.in. Wielką Brytanię czy Francję. 

- Widzimy, że sytuacja pogarsza się też w Czechach i na Słowacji. Czechy przedłużyły ograniczenia do 22 stycznia, Węgry do 1 lutego, Włochy do 15 stycznia. Widać, że widmo III fali jest bardzo realne. Państwa podejmują decyzje bardzo konserwatywne - tłumaczył. 

Z drugiej strony Niedizelski potwierdził, że w Polsce nie ma wzrostu zachorowań, hospitalizacji czy użycia respiratorów i podkreślał, że sytuacja szpitali jest stabilna. Minister wskazywał jednak, że do przeprowadzania szczepień konieczna jest wydolna służba zdrowia. 

Rząd zdecydował się przedłużyć obostrzenia do 31 stycznia, z jednym wyjątkiem - klasy 1-3 szkół podstawowych wracają od 18 stycznia do nauczania stacjonarnego.

- Nauczenia zdalne w tych grupach wiekowych jest najmniej efektywne - wskazywał Przemysław Czarnek, minister edukacji narodowej. 

Lokale gastronomiczne pozostają zamknięte, w galeriach mogą funkcjonować tylko niektóre sklepy, siłownie pozostają otwarte dla profesjonalistów, a hotele obsługiwać wąskie grupy, m.in. medyków. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy