Kwalifikacje do mistrzowskiej imprezy wywalczyły trzy młodziczki z kutnowskiej „Dziewiątki”:
- Natalia Kołodziejczak w skoku w dal i w biegu na 100 m ppł.,
- Aleksandra Snopkowska w biegu na 300 m ppł.,
- Iga Chodorowska w biegu na 300 m ppł.
Natalia Kołodziejczak zwyciężyła w konkursie skoku w dal z bardzo dobrym rezultatem 5,35 m, który osiągnęła dwukrotnie w 5 i 6 kolejce skoków. Dodatkowo Natalia zajęła drugie miejsce w konkursie rzutu oszczepem (500 g) osiągając odległość 29,58 m.
- Świetne występy Natalki. Wyniki w skoku w dal mogły być dużo lepsze (nawet ok. 5,70), jednak brakowało jej w tym dniu precyzyjnego odbicia z belki. Mamy dwa tygodnie aby „dopieścić” niektóre elementy techniki i walczyć w Radomiu o jak najwyższą lokatę (obecnie zawodniczka ma trzeci wynik w kraju w swojej kategorii wiekowej) – podsumował występ swojej podopiecznej trener Jacek Kudła.
Drugą mistrzynią makroregionu została Aleksandra Snopkowska, która wygrała zdecydowanie bieg na 300 m ppł. w bardzo dobrym czasie 49,79 s, który jest nowym rekordem zawodniczki. Ola startowała także na krótkim dystansie płotkarskim zajmując szóste miejsce w finale. Również w tym biegu poprawiła rekord życiowy,przebiegając dystans 100 m ppł. w czasie 17,77 s.
- Bardzo udany występ Oli, która w będąc młodszą o rok od większości rywalek wywalczyła awans i dodatkowo ustanowiła dwa rekordy życiowe. W tym roku pojedzie do Radomia zbierać doświadczenie, które za rok powinno zaowocować walką o najwyższe lokaty – powiedział Jacek Kudła.
Największą niespodziankę sprawiła Iga Chodorowska, która zdobyła w Łodzi dwa medale brązowe w biegu na 300 m ppł. i w konkursie rzutu oszczepem (500 g). W obu tych startach nasza zawodniczka ustanowiła nowe rekordy życiowe przebiegając dystans płotkarski w czasie 52.49 s i rzucając oszczep na odległość 27, 34 m.
- Bardzo ambitna postawa Igi, która „brąz” na płotkach wywalczyła po bardzo zaciętej walce na ostatnich metrach. W obydwu swoich startach poprawiła zdecydowanie „życiówki” co świadczy o jej dużej odporności psychicznej i niesamowitej determinacji. Sprewa jej awansu na mistrzostwa kraju, który teoretycznie wydawał się być poza zasięgiem, rozstrzygnie się w najbliższym czasie , ponieważ każde województwo może wystawić do mistrzostw ok. 20 zawodników z tzw. limitu (dotyczy to tych, którzy nie uzyskali awansu bezpośrednio na zawodach w/w zawodach) – podsumował występ trzeciej swojej zawodniczki trener Jacek kudła.
Pozostała czwórka naszych reprezentantów także zaprezentowała się w Łodzi bardzo okazale:
- Adrian Jarosiński wywalczył szóste miejsce w biegu na 110 m ppł. w czasie nowego rekordu życiowego 20,61 s, natomiast w swojej koronnej konkurencji skoku wzwyż wyrównał rekord życiowy pokonując poprzeczkę założoną na wysokości 1,60 m co pozwoliło na zajęcie dziewiątego miejsca,
- Emilia Kuźmin wywalczyła ósme miejsce w skoku w dal z wynikiem 4,49 m i dziewiąte w biegu na 100 m ppł. w czasie 18,43 s,
- Małgorzata Durmaj zajęła dalsze miejsca w biegach na 100 m i 300 m uzyskując odpowiednio 15.52 s i 51.799 s (wynik na 100 m to nowy rekord życiowy zawodniczki).
Pecha miała nasza skoczkini wzwyż, która na rozgrzewce doznała bolesnej kontuzji i musiała zostać wycofana z konkursu.
Startujący w równolegle rozgrywanym mityngu lekkoatletycznym juniorka młodsza Wiktoria Leszczyńska i junior Marcin Kacprzak uzyskali odpowiednio 13,88 s w biegu na 100 m i 58,41 s w biegu na 400 m ppł.
Info: Jacek Kudła