Udany rewanż Akademików

Udany rewanż Akademików - Zdjęcie główne

WydarzeniaKoszykarze AZS WSGK Pol-Fol Kutno odnieśli w sobotę kolejne zwycięstwo. Tym razem wzięli udany rewanż za minimalną porażkę w Sopocie i pokonali na własnym terenie OSSM Sopot 86:75 (17:23, 25:21, 14:23, 30:8).Mecz był pełen dramaturgii. Od samego początku inicjatywę na boisku przejęli goście. Właściwie cała pierwsza połowa i początek drugiej należał do sopocian. Kutnowscy Akademicy pokazali jednak niezłomny charakter i koncertowo rozegrali ostatnią kwartę meczu. Zawodnikom OSSM Sopot wyraźnie puszczały nerwy. Koszykarze AZS walczyli do ostatniej sekundy meczu. Dosłownie – już przy sygnale oznaczającym zakończenie meczu Radosław Kubala rzutem z daleka zdobył trzy punkty.

W kutnowskiej drużynie najlepiej punktował Kubala, kolejny bardzo dobry mecz rozegrał Jażdżewski, dobrze zagrali również: Biela i Szczepaniak. Świetnie zaprezentował się Micielski. Niestety na początku ostatniej kwarty Micielski w pięknej akcji zakończonej celnym rzutem do kosza zderzył się z zawodnikiem drużyny przeciwnej. Kibice i sztab szkoleniowy AZS wstrzymali oddech, ponieważ zawodnik długo nie podnosił się z parkietu. Micielski podniósł się wreszcie, ale musiał opuścić boisko z podejrzeniem wstrząśnienia mózgu.

Na pochwałę zasługuje cała drużyna. W tym meczu AZS WSGK Pol-Fol pokazał kutnowski charakter i hart ducha. O tym zwycięstwie zadecydowała przede wszystkim wola walki i zwycięstwa zespołu, który był na boisku monolitem.

AZS WSGK Pol-Fol Kutno: Gołuch 4, Biela 13, Szczepaniak 8, Micielski 13, Defeciński 0, Jażdżewski 14, Rydlewski 6, Kawczyński 0, Redzy 0, Kubala 28, Nowakowski 0. Trener: Jarosław Żak.

W drużynie OSSM Sopot najlepiej punktował Kostrzewski – 21.