Reklama

Ukraińcy nie kupią Exdrobu. "Nie będzie upadłości, ale..."

Opublikowano:
Autor:

Ukraińcy nie kupią Exdrobu. "Nie będzie upadłości, ale..." - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Fiaskiem zakończyły się rozmowy pomiędzy Exdrobem a ukraińską spółką MHP, która planowała przejęcie kutnowskiego zakładu. To nie wszystkie „nowinki” z życia przedsiębiorstwa. Wobec firmy ruszyło postępowanie sanacyjne.

O tym, że Exdrob może znaleźć się w rękach MHP pisaliśmy W TYM MIEJSCU. Jak podają branżowe portale, do transakcji nie dojdzie, a Raftan Holding Limited (należący do MHP) poinformował krótko – odstępujemy od rozmów z przyczyn biznesowych.

- Jak dowiedzieliśmy się od dyrekcji Exdrobu, 28 listopada 2017 r. do firmy wpłynęło pismo, w którym Raftan Holding Ltd poinformował krótko, że "odstępuje od rozmów w sprawie transakcji z przyczyn biznesowych. Nie oznacza to jednak, że nowego inwestora w Exdrobie nie będzie. Jak poinformowała dyrekcja zakładu, trwają obecnie rozmowy z potencjalnymi inwestorami w sprawie przejęcia całości lub części majątku spółki. Negocjacje prowadzone są dwutorowo: z jednej strony przez dyrekcję zakładu, z drugiej przez wyznaczonego przez sąd zarządcę postępowania sanacyjnego – informuje serwis portalspozywczy.pl

Postępowanie sanacyjne zostało rozpoczęte przez Sąd Rejonowy Łódź-Śródmieście na początku grudnia ubiegłego roku. Zgodnie z prawem, w ciągu trzech miesięcy od wszczęcia procedury do sądu powinien zostać złożony plan restrukturyzacyjny, który następnie musi zostać zaakceptowany przez wierzycieli spółki. W związku z otwarciem postępowania do sądu zaczęły spływać wnioski o zapłatę zaległych należności.

Postępowanie sanacyjne to jeden z rodzajów postępowania restrukturyzacyjnego. Nie powoduje ogłoszenia upadłości dłużnika, a przyjęcie układu następuje dopiero po wykonaniu czynności sanacyjnych. Postępowanie sanacyjne ma na celu doprowadzenie do uzdrowienia sytuacji gospodarczej dłużnika przez przeprowadzenie działań sanacyjnych na podstawie planu restrukturyzacyjnego.

Instytucja postępowania sanacyjnego jest obecna w polskim prawie od 2016 roku. Przeprowadzano ją m.in. w Almie, Praktikerze oraz sieci księgarni Matras. Jak zakończy się w przypadku Exdrobu? Dyrekcja zakładu w rozmowie z portalspozywczy.pl zdementowała pojawiające się doniesienia o zakończeniu działalności spółki.

Wysłaliśmy szereg pytań o szczegóły w tej sprawie do Exdrob S.A. zapytaliśmy m.in o to, czy pracownicy mają powody do obaw w związku z obecną sytuacją w firmie. O odpowiedzi niezwłocznie poinformujemy.

info. portalspozywczy.pl

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE