Reklama

Reklama

Ulica Wybickiego zyskała nowy wygląd. Czy to zmiana na lepsze? [ZDJĘCIA]

Opublikowano: 17 czerwca 2021 17:05
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Zakończyła się przebudowa ulic Wybickiego i Ewy, w ramach której wzmocniono nawierzchnię jezdni, wykonano nowe chodniki, zatoki parkingowe oraz zjazdy. Ulice zyskały nowy, odmieniony wygląd. Jak prezentują się efekty?

Reklama

Co się zmieniło?

Oprócz wzmocnienia nawierzchni jezdni, nowych chodników i zatok parkingowych, ulica Wybickiego zyskała nowe latarnie wraz z oprawami typu LED. Na przejściach dla pieszych obniżono krawężniki i zastosowano żółte płytki z wypustkami. Ulica Ewy została utwardzona płytami ażurowymi i kostką betonową. Dla poprawy bezpieczeństwa ruchu zamontowano też próg zwalniający i wykonano nowe oznakowanie pionowe i poziome. 

Zatoki postojowe zostały wykonane z kostki betonowej w miejscu istniejącego chodnika i terenów zielonych.

Jakie są opinie?

- Efekt końcowy przebudowy obu ulic jest dobry, aczkolwiek byłby jeszcze lepszy, gdyby zachowano większość ogromnych drzew, które wcześniej rosły przy tej ulicy. Przebudowana ulica wraz z drzewami tworzyłaby naprawdę niezwykły klimat i mogłaby być wspaniałą wizytówką miasta. Niestety tak się nie stało i nie ma ani zieleni, ani klimatu, ani cienia – czytamy na facebookowej stronie Kutnowskie Ulice i Drogi Rowerowe. 

Strona zwraca również uwagę na nadmiar krawężników i obrzeży na przecięciu zjazdów i chodników oraz zamontowanie plastikowych progów zwalniających, zamiast tych wykonanych z kostki betonowej.

Cała inwestycja wyniosła miasto około 935 tysięcy złotych.

O tym, jak przebiegają prace pisaliśmy wcześniej, m.in. TUTAJ.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE