Reklama

Reklama

Upamiętnili bohatera spod Kutna. Obchody 52. rocznicy śmierci gen. Władysława Andersa [ZDJĘCIA]

Opublikowano: czw, 12 maj 2022 13:10
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dziś obchodzimy 52. rocznicę śmierci generała Władysława Andersa. Z tej okazji delegacja powiatu kutnowskiego złożyła kwiaty w miejscach związanych z tym wybitnym polskim wojskowym.

Reklama

Starostwo w dzisiejszych uroczystościach reprezentowali członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego Tomasz Walczewski oraz wiceprzewodniczący Rady Powiatu Tomasz Marciniak.

Rozpoczęto na krośniewickim skwerku, gdzie znajduje się pomnik generała Władysława Andersa. Następnie udano się do „Andersówki” w krośniewickim Błoniu, miejsca jego narodzin.

Kolejny punkt programu to już Szkoła Podstawowa im. gen. Władysława Andersa w Nowem, gdzie uczniowie upamiętnili rocznicę oraz złożyli kwiaty.

W uroczystościach wzięli udział: burmistrz Krośniewic Katarzyna Erdman, jej zastępca Krzysztof Urbański, dyrektor Muzeum im. Jerzego Dunin-Borkowskiego Ksenia Stasiak, dyrektor Szkoły Podstawowej w Nowem Grażyna Sochacka, dyrektor GCKSiR w Krośniewicach Małgorzata Przygodzka, członkowie Stowarzyszenia Patriotycznego im. gen. Władysława Andersa z Krośniewic i klubu Gazety Polskiej w Krośniewicach.

Gen. Władysław Anders zapisał się w historii jako dowódca 2. Korpusu Polskiego i współautor sukcesu aliantów we Włoszech w 1944 roku. Po śmierci spoczął - tak jak prosił - obok swoich żołnierzy na Polskim Cmentarzu Wojennym pod Monte Cassino.

Info: Starostwo Powiatowe w Kutnie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)