Reklama

Reklama

Urząd zainwestuje w... samochód elektryczny. Gmina ogłosiła przetarg

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Urząd zainwestuje w... samochód elektryczny. Gmina ogłosiła przetarg - Zdjęcie główne

Gmina Łanięta zainwestuje w... samochód elektryczny. Ogłoszono przetarg | foto pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Jedna z gmin powiatu kutnowskiego już wkrótce zainwestuje w nowy samochód elektryczny. Zakup będzie możliwy dzięki środkom z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Przetarg na realizację zadania już ruszył. 

Reklama

Władze gminy Łanięta poinformowały o ogłoszeniu przetargu na realizację zadania pn. "Zakup samochodu elektrycznego wraz z punktem do ładowania pojazdów". O planach urzędu było wiadomo już pod koniec 2022 roku, kiedy to  podpisano umowę z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

- W obecności Prezesa Zarządu Wojciecha Miedzianowskiego, Dyrektor Aleksandry Majchrzak-Pilarczyk i Ewy Gregorek zawarto umowę o dofinansowanie zadania pn. "Zakup samochodu elektrycznego wraz z punktem do ładowania pojazdu", które będzie realizowane w 2023 roku. Po przeprowadzeniu procedury przetargowej Gmina Łanięta będzie dumnym posiadaczem nowoczesnego, przyjaznego środowisku pojazdu elektrycznego – informował wówczas Urząd Gminy Łanięta.

Przetarg ogłoszono 28 lutego, termin składania ofert mija natomiast 8 marca. Więcej informacji odnośnie zamówienia znajdziecie TUTAJ.

Warto dodać, że dzięki dofinansowaniu z WFOŚiGW w Łodzi na terenie gminy Łanięta zrealizowano równiez inne ekologiczne przedsięwzięcie. Koszt całego zadania wyniósł 13 044,24 zł, z czego 10 870,00 zł to środki pochodzące z dofinansowania.

- Zadanie to umożliwiło usunięcie wyrobów zawierających azbest z 9 posesji na terenie gminy Łanięta, co wpłynęło na poprawę wyglądu zewnętrznego obiektów budowlanych, a przede wszystkim przyczyniło się do ochrony zdrowia mieszkańców oraz ochrony środowiska naturalnego - informuje urząd.

Info: Gmina Łanięta

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy