Reklama

Reklama

Uwaga pasażerowie ŁKA: duże zmiany w rozkładzie jazdy. Zobaczcie, jak będą kursować pociągi z Kutna

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe

Uwaga pasażerowie ŁKA: duże zmiany w rozkładzie jazdy. Zobaczcie, jak będą kursować pociągi z Kutna - Zdjęcie główne

Nowy rozkład ŁKA wchodzi w życie 29 sierpnia | foto poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Już 29 sierpnia wchodzi w życie zmieniona organizacja ruchu pociągów Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, również tych kursujących z Kutna. Nowy rozkład obowiązywać będzie do 6 listopada.

Reklama

Najważniejsze zmiany na liniach:

Linia obwodowa i kutnowska:

Ze względu na kontynuację przebudowy stacji Łódź Kaliska nastąpią utrudnienia w obrębie stacji, a na szlaku Łódź Kaliska – Łódź Żabieniec będzie odbywać się ruch jednotorowy. Pomimo utrudnień, zostaną wprowadzone cykliczne odjazdy z Łodzi Kaliskiej do Zgierza 29 i 59 minut po pełnej godzinie od 9:00 do 20:30 oraz 32 minuty po pełnej godzinie ze Zgierza do Łodzi Kaliskiej od godziny 10:30 do 20:30. 

W weekendy ofertę przewozową uzupełnią cztery pary połączeń w relacji Łódź Widzew – Łódź Kaliska – Zgierz. Nadal kontynuowany będzie remont linii do Kutna. Na odcinku Zgierz -  Kutno za wszystkie pociągi pojadą autobusy ZKA. Ze względu na wydłużenie czasu przejazdu w godzinach porannych z Kutna do Zgierza i popołudniowych ze Zgierza do Kutna, zostaną uruchomione trzy pary autobusów typu „SPRINTER”, które pojadą inną trasą, bez postojów pomiędzy Zgierzem a Kutnem. Dzięki temu czas przejazdu na całej trasie pozostanie zbliżony do tego sprzed remontu.

Linia Skierniewice – Łowicz – Kutno 

Nadal prowadzone będą prace związane z modernizacją linii i stacji na odcinku Kutno - Łowicz. 

Za większość pociągów kursujących w relacji Skierniewice – Łowicz Główny – Kutno - Skierniewice pojadą na całej trasie autobusy zastępcze. Dwa połączenia - poranne -   

z Kutna do Skierniewic i popołudniowe ze Skierniewic do Kutna będą realizowane pociągami. 

Na odcinku Kutno – Łowicz Główny w pociągu „Mazovia” spółki Koleje Mazowieckie wyznaczone zostaną postoje na wszystkich stacjach i przystankach osobowych oraz wprowadzone zostanie honorowanie biletów ważnych na przejazd pociągami ŁKA.

Szczegółowe rozkłady jazdy są dostępne są tutaj - KLIK

Linia sieradzka

Nadal kursować będzie para pociągów przyśpieszonych ŁKA jadących z Sieradza do Łodzi 

w godzinach porannych (7:22)  i z Łodzi w kierunku Sieradza w godzinach popołudniowych (16:19).

Popołudniowy pociąg przyspieszony pojedzie w relacji Łódź Fabryczna – Łódź Widzew –

Zgierz – Łódź Kaliska – Sieradz, zapewniając bezpośrednie połączenie w popołudniowym szczycie przewozowym, bez konieczności przesiadki podróżnych jadących w kierunku Zgierza na stacji Łódź Kaliska.

Linia łowicka

Kontynuacja modernizacji stacji Łowicz Główny spowoduje zmiany godzin odjazdów i przyjazdów pociągów. Ze względu na remont sieci trakcyjnej i mostu, na odcinku Domaniewice – Łowicz Główny za wszystkie pociągi pojadą autobusy zastępcze.  

Linia Łódź Widzew – Łódź Stoki – Zgierz

Nastąpi przebudowa oferty, dzięki czemu pasażerowie będą mogli korzystać w weekendy  z trzech dodatkowych pociągów. Ponadto pociągi zostaną skomunikowane na stacji Łódź Widzew z pociągami ŁKA Sprinter do/z Warszawy.  

Linia Łódź Fabryczna – Skierniewice

Ze względu na prace modernizacyjne, które będą prowadzone w dniach 4-5 września br. (sobota – niedziela) pomiędzy stacjami Rogów - Płyćwia, za wybrane kursy na odcinku Koluszki – Skierniewice pojadą autobusy zastępcze.

Kontynuowane będzie połączenie kolejowo – autobusowe, które zapewni dojazd do Łodzi na godzinę 6:00 i powrót po godzinie 22:00. Na odcinku Tomaszów Mazowiecki - Koluszki –

Tomaszów Mazowiecki pojadą szybkie busy, które w Koluszkach zostaną dogodnie skomunikowane z pociągami do/z Łodzi Fabrycznej przez Łódź Widzew. 

Utrzymane zostaną skomunikowania siedmiu pociągów ŁKA do/z  Drzewicy z pociągami spółki Koleje Mazowieckie w kierunku Radomia.

Ze względu na prowadzone przez PKP PLK S.A. prace modernizacyjne, na odcinku Tomaszów Mazowiecki – Drzewica – Tomaszów Mazowiecki w dniach 15 – 18 września br. zostanie wprowadzona Zastępcza Komunikacja Autobusowa. 

Linia Łódź Fabryczna – Warszawa Wschodnia

W weekendy i święta linię będzie obsługiwać 18 pociągów ŁKA Sprinter. 

Ze względu na kontynuację przebudowy stacji Warszawa Zachodnia oraz dalekobieżnej linii średnicowej na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa Centralna, sześć par pociągów pojedzie do Warszawy Głównej przez Warszawę Zachodnią. Dwie pary pociągów dojadą do stacji Warszawa Centralna, a jedna do Warszawy Wschodniej przez Warszawę Centralną. 

Pomiędzy stacjami Warszawa Zachodnia – Warszawa Wschodnia obowiązywać będzie wzajemne honorowanie biletów w pociągach spółki Koleje Mazowieckie. 

Dużym ułatwieniem dla pasażerów ŁKA, którzy planują kontynuować podróż po Warszawie  (tramwaje, autobusy, metro)  i po Łodzi (tramwaje i autobusy) są atrakcyjne oferty  „ŁKA łączy z Warszawą” oraz „ŁKA łączy z Łodzią” – na podstawie ważnego  biletu można podróżować komunikacją miejską odpowiednio przez 75 i 60 minut w tych miastach. Szczegóły ofert: https://lka.lodzkie.pl/Lodz-Warszawa-oferta-specjalna-ZTM-ZDiT/. 

W dniach 4 i 5 września br. ze względu na prace remontowe, jakie będą prowadzone pomiędzy stacjami Rogów – Płyćwia, pociągi ŁKA Sprinter pojadą ze zmienionym rozkładem jazdy.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy