Reklama

Reklama

Uwaga pasażerowie ŁKA. W weekend wchodzi w życie wiosenna korekta rozkładu jazdy

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: archiwum

Uwaga pasażerowie ŁKA. W weekend wchodzi w życie wiosenna korekta rozkładu jazdy - Zdjęcie główne

. | foto archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Spore zmiany czekają kutnowskich pasażerów Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. To z powodu wiosennej korekty rozkładu jazdy, która zacznie obowiązywać już 14 marca.

Reklama

Trwa realizacja kolejnych etapów modernizacji linii kolejowych prowadzonych przez PKP PLK na terenie województwa łódzkiego. 

Wiąże się to m.in z zamknięciem dla ruchu pociągów odcinka od stacji Zgierz do stacji Kutno. Jak podaje portal kolejowy nakolei.pl., będzie tam nadal funkcjonować autobusowa komunikacja zastępcza. Ponadto w weekendy między stacjami Kutno i Ostrowy pojadą cztery pary autobusów jako uzupełnienie oferty kolejowej, która między tymi stacjami funkcjonuje tylko w dni robocze.

Na tym nie koniec zmian. Z powodu wydłużenia czasu przejazdu w godzinach porannych z Kutna do Zgierza i popołudniowych ze Zgierza do Kutna, uruchomione zostaną trzy pary autobusów typu „Sprinter”, które pojadą inną trasą, bez postojów pomiędzy Zgierzem a Kutnem, dzięki czemu czas przejazdu na całej trasie pozostanie zbliżony do tego sprzed remontu.

Na stacji Zgierz pasażerowie będą mieli około 10 min. czasu na przesiadkę z/do pociągów w/z kierunku Łodzi. Przyjazd i odjazd autobusów będzie odbywał się z dworca kolejowego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy