Reklama

VI Zlot Grup Rekontrukcji Historycznych "Odyseja Historyczna"

Opublikowano:
Autor:

VI Zlot Grup Rekontrukcji Historycznych "Odyseja Historyczna" - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Już po raz szósty mamy zaszczyt zaprosić Państwa na kolejną odsłonę Zlotu Grup Rekonstrukcji Historycznych ODYSEJA Historyczna, która odbędzie się w dniach 17-19 lipca w Kutnie i Leszczynku. Jak co roku będzie można podziwiać rekonstruktorów z wszystkich epok historycznych z ponad 100 grup rekonstrukcyjnych. Spodziewamy się przyjazdu ok. 1000 uczestników.Podczas tegorocznej edycji zaprezentujemy Państwu aż 4 czołgi: dwa to francuskie czołgi z okresu I Wojny Światowej Renault FT1, które później walczyły w Polskiej armii; Panzerkampfwagen II, czyli popularny Panzer II – niemiecki czołg lekki, który do 1941 roku był podstawowym czołgiem III Rzeszy oraz niemiecki niszczyciel czołgów MARDER z okresu II Wojny Światowej.

Po raz pierwszy na Odysei Historycznej zaprezentujemy samolot. Przedstawimy replikę francuskiego myśliwca z okresu I Wojny Światowej – Nieuport 11 – który miał być francuską odpowiedzią na niemieckie konstrukcje Antona Fokerra. Oczywiście nie zabraknie również innych pojazdów historycznych, samochodów, ciężarówek czy motocykli zabytkowych.

Podczas zlotu będziecie mogli śledzić zmagania rekonstruktorów w II Turnieju Łuczniczym, który odbędzie się dwuetapowo – w sobotę i niedzielę. W tym roku przeprowadzimy również turniej wojów (zmagania wojów) w walkach pojedynczych (sobota) oraz w walkach o mosty (niedziela), kiedy wojowie będą walczyli przeciwko sobie w drużynach pięcioosobowych. Kolejną atrakcją, która niestety nie zmieściła się już nam na plakacie, a która toczona będzie równolegle z walkami wojów, to „MMA rycerskie” czyli walki rycerskie w pełnych zbrojach. Z grup konnych zaprezentujemy rycerzy konnych z przełomu XV i XVI wieku oraz husarię. Jeśli ktoś się odważy, będzie mógł zrobić sobie tatuaż, ponieważ będziemy gościć rekonstruktorów, którzy zajmują się odtwarzaniem dawnych technik tatuowania.

Jak co roku, tak i teraz, nie może zabraknąć widowisk historycznych z udziałem pirotechników i broni hukowej. Na VI zlocie pokażemy 3 inscenizacje drugowojenne. Największa z nich obędzie się w sobotę i będzie to „Obrona twierdzy brzeskiej” z udziałem aż 3 czołgów. Po dwóch latach wracamy do inscenizacji nocnej. Tym razem ze wsparciem pirotechników z firmy „Demony Ognia”, którzy specjalnie na tą okazję przygotowali efekty pirotechniczne. W niedzielę natomiast, na koniec zlotu przedstawimy widowisko pokazujące walki w Czechach 2 Dywizji Piechoty USA i Brygady Świętokrzyskiej z niemiecką XIII Armią. Są to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na Państwa podczas VI Odysei Historycznej. Nie zabraknie oczywiście strzelnicy, kowala, rzemieślników, stoisk handlowych, koncertów muzycznych, łodzi wikingów i warsztatów dla dzieci. Zapraszamy do Leszczynka.

Odyseja Historyczna jest zadaniem publicznym współfinansowanym ze środków Miasta Kutno oraz Województwa Łódzkiego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE