Reklama

Reklama

W centrum Kutna pojawiły się pierwsze ogródki! Będzie ich sporo więcej [ZDJĘCIA]

Opublikowano: 13 maja 2021 17:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ogródki gastronomiczne na stałe wpisały się w letni krajobraz ścisłego centrum Kutna. W tym tygodniu przedsiębiorcy rozpoczęli rozstawiać pierwsze z nich. Wkrótce mają pojawić się kolejne.

Reklama

Ogródki wracają do Kutna.

W czasach przedpandemicznych ogródki w centrum Kutna były otwierane już na przełomie kwietnia i maja. Tym razem z oczywistych względów ten termin jest przesunięty.

Władze miasta zapowiadały jednak, że udostępnią przestrzeń na placu Piłsudskiego pod działalność ogródków gastronomicznych jak tylko pozwolą na to ograniczenia epidemiologiczne. Pisaliśmy o tym TUTAJ i TUTAJ.

- Jeśli tylko obostrzenia sanitarne na to pozwolą będziemy udostępniać przedsiębiorcom przestrzeń na Placu Piłsudskiego pod ogródki gastronomiczne. Chcemy, aby mieszkańcy mieli możliwość korzystania z nich – informowało nas w kwietniu biuro prasowe UM.

Teraz już wiadomo, że ogródki mogą zostać otwarte od najbliższej soboty. Jak informuje serwis Rzeczpospolitej Polskiej:

- Tego typu miejsca będą musiały działać w ścisłym reżimie sanitarnym. Obowiązuje dystans między stolikami (zajęty może być co drugi stolik, odległość między stolikami musi wynosić co najmniej 1,5 m) – podaje gov.pl.

Ile ogródków pojawi się w sercu miasta?

Obecnie w sercu Kutna rozstawione są dwa ogródki. Na ten moment wiadomo jednak, że pojawi się ich co najmniej siedem. Ta liczba może jeszcze wzrosnąć – do magistratu wpływają pytania od przedsiębiorców odnośnie możliwości rozstawienia ogródka.

Jeśli natomiast chodzi o samą działalność restauracji – zgodnie z zapowiedziami powinny być one częściowo otwarte pod koniec maja.

- Od 28 maja działalność będą mogły wznowić restauracje. Lokale gastronomiczne będą musiały działać w ścisłym reżimie sanitarnym – max. 50 proc. obłożenia lokalu. Obowiązuje dystans między stolikami (zajęty może być co drugi stolik, odległość między stolikami musi wynosić co najmniej 1,5 m – chyba, że znajduje się między nimi przegroda o wysokości co najmniej 1 m, licząc od powierzchni stolika) – podaje Serwis Rzeczpospolitej Polskiej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)
  • 4 miesiące temu | ocena +1 / -3

    as zalogowany

    ***** ***