Reklama

W Kutnie będzie można wyrobić paszport? Radny chce utworzenia biura

Opublikowano:
Autor:

W Kutnie będzie można wyrobić paszport? Radny chce utworzenia biura  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Na wyrobienie tego dokumentu przeciętny Kowalski z Kutna musi spożytkować co najmniej dwa dni (nie licząc czasu oczekiwania). Być może już niedługo nie będzie to konieczne. Radny Janusz Kołodziejski proponuje bowiem utworzenie w Kutnie biura paszportowego.

Rajca PiS podkreśla, że jego interpelacja podyktowana jest licznymi zapytaniami ze strony mieszkańców Kutna. Janusz Kołodziejski przypomina, że kiedyś istaniała możliwość wyrabinia dokumentów paszportowych w naszym mieście, lecz punkt został zlikwidowany.

– Obecnie najbliższe placówki, gdzie można wyrobić paszport znajdują się w Łodzi i Płocku. Biorąc pod uwagę czas przejazdu, godziny pracy urzędu, a także konieczność dwukrotnego osobistego stawiennictwa (najpierw w celu złożenia wniosku, a następnie odbioru dokumentu) w omawianym punkcie, zachodzi potrzeba poświęcenia na prostą czynność aż dwóch dni. Dlatego proszę o zwrócenie się do Wojewody w sprawie możliwości utworzenia punktu w Kutnie. Nasze miasto razem z powiatem liczy około 100 tys. mieszkańców, więc z pewnością będzie sporo osób zainteresowanych taką możliwością. Szczególnie biorąc pod uwagę trend decentralizacji instytucji i zwiększenia ich dostępności dla mieszkańców mniejszych miejscowości – zaznacza radny PiS.

Czy jego pomysł zyska uznanie w oczach władz miasta? Do tematu wrócimy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE