Reklama

W Kutnie w nocy nie kupimy alkoholu?

Opublikowano:
Autor:

W Kutnie w nocy nie kupimy alkoholu? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Samorządy mogą już decydować, czy zakazać sprzedaży alkoholu po godzinie 22. To pokłosie decyzji parlamentu, który znowelizował stosowną ustawę. Czy w Kutnie możemy spodziewać się niecnej prohibicji? Pytamy u źródła i dowiadujemy się, że niczego nie można w tej chwili wykluczyć.

O szczegółach nowelizacji ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi opowiada nam Michał Kacprzak, Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Ewidencji Działalności Gospodarczej. Zgodnie z zapisami, rada gminy ustala maksymalną liczbę zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych. Decyduje także o usytuowaniu na terenie gminy miejsc sprzedaży i podawania alkoholu.

- Ustawa wprowadza zakaz spożywania napojów alkoholowych w miejscu publicznym, za wyjątkiem miejsc przeznaczonych do ich spożycia na miejscu, w punktach sprzedaży tych napojów. Rada gminy może wprowadzić w drodze uchwały, w określonym miejscu publicznym na terenie gminy, odstępstwo od zakazu spożywania napojów alkoholowych. Ponadto Rada gminy może ustalić w drodze uchwały, dla terenu gminy lub wskazanych jednostek pomocniczych gminy, ograniczenia w godzinach sprzedaży napojów alkoholowych, przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży. Ograniczenia mogą dotyczyć sprzedaży w godzinach od 22 do 6 – informuje Michał Kacprzak.

Z kolei Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych opiniuje punkty sprzedaży alkoholu w zakresie limitów i usytuowania sklepów, które mogą prowadzić handel alkoholem.

Czy w Kutnie możemy spodziewać się ograniczeń w nocnej sprzedaży alkoholu? Dowiadujemy się, że decyzja jeszcze nie zapadła, jednak wszystko zostanie rozstrzygnięte w ciągu najbliższych miesięcy. Władze samorządowe mają pół roku na zaproponowanie stosownych zmian.

- Dotychczasowe przepisy prawa miejscowego zachowują moc, do dnia wprowadzenia w życie zmian w brzmieniu nadanym zgodnie z nowelizacją ustawy, nie dłużej jednak niż 6 miesięcy od daty wejścia jej w życie. W tym terminie zostaną przygotowane propozycje zmian uchwał Rady Miasta – kończy M. Kacprzak.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE