Reklama

Reklama

W Kutnie zatrzymano dwie osoby. W tle aż 10 milionów złotych

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: fot. facebook Straż Graniczna

W Kutnie zatrzymano dwie osoby. W tle aż 10 milionów złotych - Zdjęcie główne

Straż Graniczna zatrzymała w Kutnie dwóch mężczyzn | foto fot. facebook Straż Graniczna

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W Kutnie funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali dwóch mężczyzn. Jeden z nich trafił do aresztu, wobec drugiego natomiast zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze. Śledztwo w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Łowiczu.

Reklama

Zatrzymania są kontynuacją śledztwa prowadzonego przez funkcjonariuszy z Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej w sprawie działalności zorganizowanej grupy przestępczej, która trudniła się nabywaniem, przechowywaniem, przewożeniem, wytwarzaniuem oraz wprowadzaniem do obrotu papierosów i suszu tytoniowego bez polskich znaków akcyzy. 

- Do tej pory, w ramach prowadzonego postępowania przygotowawczego, zarzuty przedstawiono siedmiu osobom (w tym sześciu podejrzanym o udział w zorganizowanej grupie przestępczej). Wobec trzech podejrzanych, decyzją Sądu Rejonowego w Łowiczu, zastosowano środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania – informuje por. SG Dagmara Bielec-Janas, oficer prasowy Nadwiślańskiego Oddziału SG.

W toku śledztwa zgromadzono ponadto materiał procesowy, który jednoznacznie wskazywał na to, że grupa przestępcza regularnie organizowała transport nielegalnych wyrobów tytoniowych z krajów południowej Europy do Polski.

- 28 grudnia 2021 roku, zgodnie z wydanymi postanowieniami Prokuratury Rejonowej w Łowiczu, zatrzymano dwóch podejrzanych mężczyzn (obywateli Polski w wieku 38 i 46 lat) na terenie Kutna. Zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzut przewożenia wyrobów akcyzowych w postaci blisko 20 tys. kg suszu tytoniowego bez znaków akcyzy, narażając w ten sposób Skarb Państwa na uszczuplenie należności publicznoprawnych z tytułu podatku akcyzowego na kwotę blisko 10 mln złotych – dodaje por. SG Dagmara Bielec-Janas.

Jeden z mężczyzn usłyszał również zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Sprawa jest rozwojowa, Straż Graniczna nie wyklucza kolejnych zatrzymań.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy