Reklama

Reklama

W kutnowskiej strefie powstanie nowy zakład?! Prezydent zabrał głos

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe/archiwum

W kutnowskiej strefie powstanie nowy zakład?! Prezydent zabrał głos - Zdjęcie główne

. | foto poglądowe/archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kolejna firma wyraża zainteresowanie budową zakładu w dzielnicy przemysłowej Sklęczki. Rąbka tajemnicy w tej sprawie uchylił dziś prezydent Zbigniew Burzyński.

Reklama

Temat, podczas dzisiejszej sesji rady miasta poruszył radny Janusz Kołodziejski.

- Chciałem się zapytać o spotkanie z 23 marca z przedstawicielami firmy Budmat z Płocka - zagaił rajca.

Odpowiedzi udzielił prezydent Burzyński. 

- Jeśli chodzi o spotkanie z przedstawicielami Budmat, myślą o ewentualnym pobudowaniu zakładu w dzielnicy przemysłowej Sklęczki na wschód od ul. Poprzecznej, to są tereny prywatne. Związane jest to z ich dotychczasową działanością, a więc wytwórstwem metalowym, blach dachowych, profili budolanych. To było takie pierwsze sondażowe spotkanie. Przedstawiliśmy czym dysponujemy, co jest dostępne w mieście, jakie są możliwości wejścia do specjalnej estrefy ekonomicznej. Zobaczymy co z tego wyjdzie - wyjawił włodarz miasta.  

Jeśli plany "wypalą', płocka firma będzie kolejną, która w ciągu ostatnich miesięcy postanowiła zainwestować swoje pieniądze w naszym mieście. Przypomnijmy, że niedawno firma logistyczna Uniq Logistic zdecydowała się na wynajęcie blisko 2,5 tys. mkw. powierzchni magazynowej i biurowej w centrum dystrybucyjnym Hillwood Kutno oraz dodatkowe około 70 mkw. przestrzeni, które zostanie przeznaczone na powierzchnię biurowo-socjalną. 

W parku logistycznym Hillwood Kutno powierzchnię (2702 mkw) wynajęła także firma Plantlab, przy współpracy z Instytutem Ogrodnictwa w Skierniewicach oraz Zakładem Ichtiobiologii i Gospodarki Rybackiej Polskiej Akademii Nauk w Gołyszu. Uruchomiona zostanie tam najnowocześniejsza w Europie instalacja do produkcji sałaty rzymskiej i hodowli jesiotra w specjalnie izolowanym od środowiska mikroklimacie i zamkniętym obiegu wodnym. Więcej pisaliśmy o tym TUTAJ

Co więcej, we wrześniu firma Katoen Natie symbolicznym wkopaniem pierwszej łopaty rozpoczęła rozbudowę terminalu magazynowania granulatów tworzyw sztucznych. Wydarzenie to relacjonowaliśmy W TYM MIEJSCU

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy