Reklama

Reklama

W Kutnie powstanie punkt masowych szczepień przeciwko COVID-19! Gdzie dokładnie?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe-pixabay.com

W Kutnie powstanie punkt masowych szczepień przeciwko COVID-19! Gdzie dokładnie? - Zdjęcie główne

W Kutnie powstanie punkt masowych szczepień | foto poglądowe-pixabay.com

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Urząd Miasta w Kutnie podał informację, że wkrótce w naszym mieście powstanie Punkt Masowych Szczepień przeciwko COVID-19. Magistrat ma odpowiadać m.in. za zaplecze techniczne. Wszystko powinno ruszyć w tym miesiącu.

Reklama

Trwają intensywne przygotowania do utworzenia Punktu Masowych Szczepień w Kutnie. Miasto wnioskowało do Wojewody Łódzkiego o możliwość przygotowania dwóch takich miejsc.

Kto będzie obsługiwał punkt szczepień?

Wstępnie jest pozwolenie na otwarcie Punktu Masowych Szczepień w Kutnowskim Domu Kultury.

Po stronie przychodni będzie obsługa medyczna, zabezpieczenie oraz przechowywanie szczepionek a także rejestracja pacjentów. Miasto będzie z kolei odpowiedzialne za organizację Punktu Masowych Szczepień, a także zaplecze techniczne podczas procesu szczepienia. Punkt przy Kutnowskim Domu Kultury będzie obsługiwany przez centrum medyczne Global Medic.

Wszystko ruszy już wkrótce

-  Jesteśmy już po odpowiednich rozmowach i spotkaniach roboczych. Kutnowski Dom Kultury został pozytywnie oceniony jako lokalizacja Punktu Masowych Szczepień. Zyskał aprobatę medyków. W budynku KDK jest wystarczająco dużo miejsca, aby zorganizować bezpiecznie proces szczepienia – tłumaczy Kamil Klimaszewski z biura prasowego UM Kutno.

Według planów Rządu, organizacja Punktów Masowych Szczepień ma potrwać do 18 kwietnia, natomiast proces szczepienia w tych miejscach ma rozpocząć się 19 kwietnia.

W TYM MIEJSCU pisaliśmy o tym, że Kutno starało się o organizację jeszcze jednego punktu masowych szczepień. Miał on znajdować się w jednej ze szkół.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy