Reklama

Reklama

W Leszczynku trwa sielankowe popołudnie [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

W Leszczynku trwa sielankowe popołudnie [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
30
zdjęć

Udostępnij na:
Facebook
Wydarzenia W podkutnowskim Leszczynku trwa wydarzenie organizowane przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej i Gminę Kutno. Bierze w nim udział kilkadziesiąt osób.

Reklama

Trwa "Sielanka w Leszczynku"

„Sielanka w Leszczynku” to wydarzenie mające formę zjazdu towarzyskiego, jakie odbywały się na przełomie wieków XIX i XX w posiadłościach ziemskich. Przewidziano zabawy i gry towarzyskie oraz piknikowy poczęstunek. 

Na wstępie jednak uczestnicy wysłuchali prelekcji nt. dziejów majątku w Leszczynku oraz jego właścicieli, połączonej z pokazem multimedialnym.

Jednym z elementów sielanki są… kapelusze, które mają na głowach uczestnicy. Najciekawsze z nich zostaną nagrodzone w konkursie.

„Sielanka w Leszczynku” potrwa go dziny 18.

Przypomnijmy, że 13 marca 2023 roku pomiędzy Gminą Kutno a Towarzystwem Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej została zawarta umowa na realizację zadania publicznego pod tytułem „Sielanka w Leszczynku”. Zadanie dotyczy upowszechniania wiedzy o dziejach i kulturze regionu kutnowskiego i zakłada realizację wydarzenia kulturalno-integracyjnego z walorem edukacyjnym, nawiązującego do tradycji związanych z życiem obyczajowym ziemiaństwa niegdyś zamieszkującego ziemię kutnowską.

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy