Reklama

Reklama

W regionie trwają ferie. Możesz za nie zapłacić bonami turystycznymi

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: poglądowe

W regionie trwają ferie. Możesz za nie zapłacić bonami turystycznymi - Zdjęcie główne

W regionie trwają ferie. Możesz za nie zapłacić bonami turystycznymi | foto poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia 16 stycznia rozpoczęły się ferie zimowe w regionie łódzkim. Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że do końca marca można płacić bonami turystycznymi. Do wydania choćby częściowego w bonach w naszym regionie pozostało jeszcze ok. 44 mln zł. Samych nieaktywnych bonów jest ok. 35,5 tys., na kwotę 23 mln zł.

Reklama

Ferie są doskonałym momentem na zrealizowanie bonu turystycznego. W województwie łódzkim na niemal 262 tys. przyznanych bonów aktywowano 86 proc. Opłacono nimi wypoczynek i atrakcje turystyczne w Polsce na kwotę ponad 167,5 mln zł. 

- Zarówno aktywacja, jak i płatność bonem turystycznym, jest bardzo prosta i nie przysparza żadnych trudności. Po aktywacji bonu na PUE ZUS, na adres e-mail przekazany zostanie kod obsługi płatności. Trzeba go podać, kiedy płaci się bonem za usługę hotelarską lub imprezę turystyczną na terenie Polski. Każda płatność jest potwierdzona jednorazowym kodem autoryzacyjnym, który jest wysłany SMS-em - informuje Monika Kiełczyńska, rzecznik regionalny ZUS regionu łódzkiego. 

W całym kraju transakcje bonami wyniosły 2,8 mld zł. Najwięcej zyskali przedsiębiorcy turystyczni i organizacje pożytku publicznego z terenu województwa małopolskiego i pomorskiego. Rodzice i opiekunowie zostawili tam w formie bonu odpowiednio 620,9 mln zł i 519 mln zł. Do podmiotów turystycznych na terenie łódzkiego trafiło ponad 70 mln zł. 

Bonem można płacić za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne na terenie Polski tylko do końca marca 2023 r. Z samej usługi można skorzystać później. Listę podmiotów, które honorują bony turystyczne, można sprawdzić na stronie  Polskiej Organizacji Turystycznej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy