Reklama

Reklama

W sercu Kutna zrobiło się niebiesko! Za nami wyjątkowy marsz [ZDJĘCIA]

Opublikowano: pt, 1 kwi 2022 11:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu ulicami Kutna przeszedł dziś wyjątkowy, niebieski marsz. To jednak jeszcze nie koniec atrakcji, które czekają na mieszkańców w najbliższych dniach.

Reklama

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu obchodzimy 2 kwietnia. W powiecie kutnowskim obchody zaczęły się jednak już dziś od wyjątkowego Niebieskiego Marszu. 

- Jak co roku zapraszamy wszystkich na niebieski przemarsz. Możecie założyć coś niebieskiego, przynieść niebieski balon czy chorągiewkę – zachęcała Marzena Woźniak, prezes Fundacji Niebieski Wiatrak.

Marsz wyruszył o godz. 10:00 spod Kościoła św. Wawrzyńca. Mieszkańcy przemaszerowali aż do Placu Marsz. J. Piłsudskiego, gdzie z kolei czekały na nich wesoło-cyrkowe animacje z Centrum Kultury Gminy Kutno i Gminną Biblioteką Publiczną im. Józefa Bohdana Zaleskiego w Leszczynku, w tym m.in. gry i zabawy ze szczudlarzem i chustą animacyjną.

Pod budynkiem Urzędu Miasta z uczestnikami marszu spotkał się także wiceprezydent Kutna, Zbigniew Wdowiak.

- Bardzo dziękuję organizatorom tego przemarszu, Fundacji Niebieski Wiatrak, która od kilku lat uwrażliwia mieszkańców miasta w tymże zakresie. [..] Życzę sukcesów w tym, aby jak najwięcej mieszkańców edukować i uwrażliwiać i czynić świat jeszcze lepszym, także dla tych wszystkich, którzy autyzmem są dotknięci - mówił Zbigniew Wdowiak.

Co jeszcze odbędzie się w najbliższych dniach z okazji miesiąca autyzmu? Już jutro (2 kwietnia) pod fontanną w Żychlinie od godz. 9.00 do 12.00 Fundacja wystawi stoisko z zabawami sensorycznymi, animacjami, grami i zabawami. Będzie m.in. malowanie twarzy. W tym czasie będzie można też wesprzeć Fundację na remont świetlicy, która posłuży osobom z autyzmem i niepełnosprawnościami, kupując stroik wielkanocny.

Hasłem jutrzejszego dnia będzie „zaświeć się na niebiesko”, a urzędowe instytucje w Żychlinie, Kutnie, Gminie Kutno i w Leszczynku podświetlą się właśnie w tym kolorze. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)