Reklama

Reklama

Widowiskowy film z budowy w kutnowskiej firmie. "Aż się w głowie kręci" [WIDEO/ZDJĘCIA]

Opublikowano: pt, 1 kwi 2022 09:40
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ciekawy film z widowiskowymi nagraniami z drona opublikowano w tym tygodniu w mediach społecznościowych. Klip autorstwa firmy dronecam.pl pokazuje budowę, która jest obecnie realizowana przez jeden z działających w Kutnie zakładów.

Reklama

Uwagę na ten film zwrócił facebookowy profil Invest In Kutno.

- Aż się w głowie kręci... Rzućcie okiem na relację z pierwszego etapu budowy magazynu wysokiego składowania. Buduje Commercecon dla Katoen Natie. Inwestycja powstaje ze wsparciem Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej – zauważa Invest In Kutno.

Firma Commercecon zajmuje się budową obiektów przemysłowych różnego przeznaczenia, takich jak hale hale magazynowe i produkcyjne, centra logistyczne, hale handlowe, targowe i sportowe, salony samochodowe, obiekty strategiczne dla wojska, oraz inne obiekty przemysłowe.

- Często pytacie nas, jak wygląda proces budowy hali przemysłowej. No to postanowiliśmy Wam o tym opowiedzieć… w filmowym skrócie. Nasz plan zdjęciowy to inwestycja Katoen Natie w Kutnie. Rozbudowujemy centrum logistyczne firmy – powstaje tu magazyn wysokiego składowania o całkowitej powierzchni ponad 10,5 tys. mkw – opisują pracownicy firmy.

Na wspomnianym nagraniu zaprezentowali pierwszy etap prac, czyli roboty ziemne. Firma wylicza, że jak dotąd wykonano:

  • usunięcie humusu z terenu przyszłej hali oraz układu drogowego
  • stabilizację gruntu rodzimego
  • wykonanie nasypu pod platformę hali
  • przygotowanie sieci zewnętrznych
 

Wszystko można zobaczyć na poniższym filmie do którego realizacji wykorzystano drona. Efekt robi wrażenie.

Wartość inwestycji polegającej na budowie magazynu wysokiego składowania to ok. 30 mln zł. Firma skorzystała z pomocy publicznej oferowanej przez Łódzką Specjalną Strefę Ekonomicznej. Stosowną decyzję o wsparciu Katoen Natie otrzymała w grudniu 2021 r. 

Katoen Natie że to belgijska spółka, która w 2020 przejęła Centrum Logistyczne Nijhof-Wassink przy ul. Intermodalnej i konsekwentnie realizuje swoje plany inwestycyjne. Firma wybudowała nową baterię 42 silosów i przeniosła 42 silosy zlokalizowane wcześniej przy ul. Holenderskiej.

Dodajmy, że to nie pierwsze widowiskowe nagranie z firmą Katoen Natie w tle. W ubiegłym roku pokazano jak wygląda Kutno ze szczytu wspomnianych gigantycznych silosów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy