Reklama

Reklama

W Święto Róży nie tylko koncerty i zabawa. Szykują wyjątkowe wydarzenie, pierwsze osoby dostaną nagrody

Opublikowano: 3 września 2021 05:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dziś startuje najbardziej różany weekend w Kutnie. Impreza zawsze gromadzi tysiące osób z naszego miasta, powiatu i innych części województwa, a nawet kraju. W tym roku czekają nas jednak nie tylko koncerty, wystawy i zabawa.

Reklama

Radny Rady Miasta Robert Feliniak poinformował nas, że jutro w centrum miasta odbędzie się szlachetna akcja. Chodzi o oddawanie krwi.

CZYTAJ TAKŻE: Prezes kutnowskiego szpitala przeciwnikiem zwolnień pracowników. Opowiada o planie i sytuacji w placówce

Specjalny krwiobus zaparkuje w ścisłym centrum Kutna, nieopodal Urzędu Miasta. Rejestrację dawców zaplanowano w godzinach od 11 do 14.

Warto podkreślić, że pierwsze 30 osób może liczyć na upominki, i to nie byle jakie. Każdy otrzyma pamiątkę związaną ze Świętem Róży. 

Jeśli chcesz zostać krwiodawcą musisz pamiętać o kilku zasadach. Osoba chcąca oddać krew musi mieć ukończone 18 lat. Ważna jest też masa ciała, która musi wynosić więcej niż 50 kg.

Poza spełnieniem wagowego wymogu, nie może być również dysproporcji waga-wzrost, dlatego zostało wprowadzone ograniczenie nie tylko dolnego, ale i górnego BMI 18,5 - 35 dla dawców krwi pełnej lub jej składników otrzymywanych metodą aferezy i powyżej 70 kg dla dawców krwinek czerwonych met. Erytroaferezy.

Warunków do spełnienia jest wiele – krwi czasowo nie mogą oddawać m.in. osoby po dużym zabiegu operacyjnym, kobiety w ciąży lub w trakcie karmieni piersią, a także osoby, które wróciły z obszaru, w którym występują endemicznie choroby tropikalne, oraz z krajów o dużej częstości występowania nosicieli przeciwciał anty-HIV i chorych na AIDS.

Wszystkie szczegółowe informacje na ten temat znajdują się TUTAJ.

CZYTAJ TAKŻE: Lockdownu jednak nie będzie? Czwarta fala ma być dużo słabsza od poprzedniej

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)