Reklama

Reklama

W ten sposób może dojść do tragedii. Duża akcja kutnowskiej "drogówki" [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Funkcjonariusze kutnowskiej „drogówki” i Straży Ochrony Kolei po raz kolejny działali razem na przejazdach kolejowych. Akcja miała wymiar informacyjny i ostrzegawczy w ramach działań pn. „Stop brawurze”.

Reklama

26 stycznia br. funkcjonariusze z kutnowskiego Wydziału Ruchu Drogowego uczestniczyli w działaniach, mających zwrócić uwagę na bezpieczeństwo w rejonach przejazdów kolejowych. Tym razem akcję przeprowadzono na przejeździe kolejowym w miejscowości Krzewie.

Celem działań organizowanych na przejazdach w kraju jest ograniczenie liczby zdarzeń oraz edukacja uczestników na rzecz bezpiecznych zachowań przed wjazdem bądź wejściem na tory.

- Przedstawiciele policji i kolei zwracali uwagę na osoby, które pokonują szlak kolejowy, czy robią to w sposób bezpieczny i czy swoim zachowaniem nie stwarzają zagrożenia dla ruchu. Przypominali o zagrożeniu wynikającym z przechodzenia przez torowisko w miejscach do tego nie wyznaczonych - informuje mł. asp. Daria Olczyk z KPP w Kutnie.

Policjanci przypominają, że jednymi z najczęstszych błędów prowadzących do tragedii na torach są przejeżdżanie pod zamykającymi się rogatkami, omijanie półrogatek czy ignorowanie znaku stop oraz czerwonego światła sygnalizacyjnego. 

Info: KPP Kutno

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy