Reklama

Reklama

W tym roku w Kutnie nie będzie dofinansowania do kastracji zwierząt

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe-pixabay.com

W tym roku w Kutnie nie będzie dofinansowania do kastracji zwierząt - Zdjęcie główne

W Kutnie w tym roku nie będą dofinansowywane zabiegi sterylizacji i kastracji zwierząt właścicielskich | foto poglądowe-pixabay.com

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W Kutnie w tym roku nie będą dofinansowywane zabiegi sterylizacji i kastracji zwierząt właścicielskich. Taka decyzja, to pokłosie pandemii i obostrzeń, które doprowadziły do zmniejszenia budżetu miasta na 2021 rok.

Reklama

- Miasto musi oszczędzać na zadaniach, których nie ma obowiązku realizować. Kastracji i sterylizacji zwierząt właścicielskich akurat według prawa nie musimy wykonywać. Oczywiście, jeśli sytuacja związana z epidemią się ustabilizuje i budżet miasta będzie stabilniejszy, to będziemy chcieli wrócić do wspierania mieszkańców finansowo przy takich zabiegach, bo to również pomoc w walce z bezdomnością zwierząt – tłumaczy Kamil Klimaszewski z Biura Prasowego w Urzędzie Miasta Kutno.

Warto jednak podkreślić, że cały czas wykonywane będą zabiegi sterylizacji i kastracji zwierząt bezdomnych z terenu miasta. Proces ten będzie przebiegał tak, jak w latach poprzednich.

Jednocześnie UM informuje, że w 2021 roku nie będzie wprowadzany podatek od zwierząt właścicielskich.

- W związku z tym, że nie możemy mieszkańcom pomóc w kastracji i sterylizacji, nie będziemy również wprowadzać podatku od zwierząt właścicielskich, aby dodatkowo nie obciążać budżetów domowych. Być może będzie to jakaś forma rekompensaty – dodaje Kamil Klimaszewski.

Tylko w ubiegłym roku dofinansowania pomogły zrealizować 568 zabiegów kastracji i sterylizacji zwierząt właścicielskich. Miasto rocznie przeznacza około 200 tysięcy złotych na utrzymanie w schronisku bezdomnych czworonogów odłowionych z terenu Kutna, a także na walkę z bezdomnością zwierząt.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy