Reklama

Reklama

W tym roku w Kutnie nie będzie dofinansowania do kastracji zwierząt

Opublikowano: 11 stycznia 2021 12:23
Autor: | Zdjęcie: poglądowe-pixabay.com

W tym roku w Kutnie nie będzie dofinansowania do kastracji zwierząt - Zdjęcie główne

W Kutnie w tym roku nie będą dofinansowywane zabiegi sterylizacji i kastracji zwierząt właścicielskich | foto poglądowe-pixabay.com

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W Kutnie w tym roku nie będą dofinansowywane zabiegi sterylizacji i kastracji zwierząt właścicielskich. Taka decyzja, to pokłosie pandemii i obostrzeń, które doprowadziły do zmniejszenia budżetu miasta na 2021 rok.

Reklama

- Miasto musi oszczędzać na zadaniach, których nie ma obowiązku realizować. Kastracji i sterylizacji zwierząt właścicielskich akurat według prawa nie musimy wykonywać. Oczywiście, jeśli sytuacja związana z epidemią się ustabilizuje i budżet miasta będzie stabilniejszy, to będziemy chcieli wrócić do wspierania mieszkańców finansowo przy takich zabiegach, bo to również pomoc w walce z bezdomnością zwierząt – tłumaczy Kamil Klimaszewski z Biura Prasowego w Urzędzie Miasta Kutno.

Warto jednak podkreślić, że cały czas wykonywane będą zabiegi sterylizacji i kastracji zwierząt bezdomnych z terenu miasta. Proces ten będzie przebiegał tak, jak w latach poprzednich.

Jednocześnie UM informuje, że w 2021 roku nie będzie wprowadzany podatek od zwierząt właścicielskich.

- W związku z tym, że nie możemy mieszkańcom pomóc w kastracji i sterylizacji, nie będziemy również wprowadzać podatku od zwierząt właścicielskich, aby dodatkowo nie obciążać budżetów domowych. Być może będzie to jakaś forma rekompensaty – dodaje Kamil Klimaszewski.

Tylko w ubiegłym roku dofinansowania pomogły zrealizować 568 zabiegów kastracji i sterylizacji zwierząt właścicielskich. Miasto rocznie przeznacza około 200 tysięcy złotych na utrzymanie w schronisku bezdomnych czworonogów odłowionych z terenu Kutna, a także na walkę z bezdomnością zwierząt.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (4)
 • 7 miesięcy temu | ocena +7 / -0

  J.

  Czy Pan Klimaszewski i UM uważają, że mieszkańcy Kutna są mało inteligentni i dlatego tak oszukują swoich podatników? Kutno ma podpisaną umowę ze schroniskiem w Wojtyszkach, jednym z najgorszych w Polsce. Jeśli pies zostaje zabrany przez hycla do tego schroniska to samo odłowienie kosztuje ok. 300zł, później każdy miesiąc psa za kratami to kolejne ok. 300zł. Schronisku nie opłaca się wyadoptowywać zwierząt bo to kasa. Pies siedzi więc rok, dwa, trzy czasem i duuuużo dłużej. 1 pies/1miesiac-300zł, dajmy 3 lata to jest 300zł x 36miesięcy tj.10 800zł!!!! A psów z Kutna jest tam od groma i jeszcze trochę. Nie pytajcie nawet ile to naszych pieniędzy. Brak dofinansowania oznacza, że pobliskie organizacje, które działają charytatywnie nie będą zabierały tyle psów co do tej pory bo nie będą miały najzwyczajniej na to pieniędzy!!! Schronisko oprócz dniówki dostaje pieniądze na zabiegi, odławianie, utrzymanie i mnóstwo innych dotacji, zwierzaki tam siedzą latami, a dla pobliskiego azylu/fundacji której można by zapłacić za kastracje, szczepienia, chip TYLKO RAZ ok.300zł to za dużo!!! A u nich pies znajduje dom w max pół roku, a koszty utrzymania biorą na siebie organizując zbiórki karmy oraz pracując charytatywnie. Ale nie lepiej ich stłamsić!!! Jak zachęcić organizacje do pomocy psom z Kutna, organizacje gdzie ludzie pracują w prywatnych godzinach, gonią się z czasem, mają za mało ludzi do pomocy, za mało miejsca, za dużo zwierząt, brak dobrej karmy, wieczne zbiórki bo toną w długach? Zabrać dotacje na podstawowe zabiegi i dać prywatnemu biznesowi jakim jest schornisko w Wojtyszkach. Brawo za trzymanie stołków, za wasze podwyżki, za brak empatii do zwierząt. Tylko nie oszukujcie, że to są oszczędności skoro organizacje nie będą miały pieniędzy na pomoc zwierzętom i zwierzaki za grube pieniądze MIESZKAŃCÓW KUTNA będą siedziały latami w schronisku. Nie wspominając już o pogłębieniu problemu bezdomności zwierząt. PS: Kto z Was w Kutnie płaci podatek od psa, który ulży portfelowi? J.

  • 7 miesięcy temu | ocena +0 / -0

   J.

   PS: Przepraszam do schroniska w Lututowie. J.

 • 7 miesięcy temu | ocena +1 / -0

  Nyc

  Uff nie no bez jaja....

 • 7 miesięcy temu | ocena +7 / -0

  Bogusia

  To może jeden rok bez podwyżek dla pracowników UM?