Reklama

Reklama

Wakacje dobiegły końca. Kutnowscy uczniowie wracają do szkół [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Tegoroczne wakacje dobiegły już końca. 1 września uczniowie znów przekroczyli szkolne mury i wzięli udział w uroczystych apelach oraz spotkaniach z wychowawcami, by oficjalnie rozpocząć nowy rok szkolny. Na jedną z takich uroczystości wybraliśmy się z obiektywem.

Reklama

Początek września to oficjalny koniec wakacji oraz czas powrotu do szkół. Niektóre z placówek odwiedzane są przez przedstawicieli organów prowadzących. Tak też było w przypadku Szkoły Podstawowej nr 9 im. Władysława Jagiełły w Kutnie. Tam na rozpoczęciu roku pojawił się zastępca prezydenta miasta, Jacek Boczkaja. 

W uroczystości wzięła również udział dyrekcja szkoły, nauczyciele, rodzice, przedstawiciele rady rodziców i oczywiście sami uczniowie. 

- Wszystkim życzę wspaniałego roku, nieustającej energii i entuzjazmu do dalszej pracy oraz realizacji ambitnych planów i zamierzeń. Uczniom życzę wspaniałych wyników i wytrwałości w osiąganiu wyznaczonych celów. Pierwszakom dużo radości, zabawy i słońca na każdy dzień tego roku szkolnego. Całej społeczności szkolnej życzę, aby każdy dzień nowego roku szkolnego był źródłem radości i sukcesów. Trzymam kciuki za realizację edukacyjnych celów - mówiła dyrektor szkoły Małgorzata Margulska-Haczyk.

Następnie głos zabrał zastępca prezydenta Kutna, Jacek Boczkaja. Złożył życzenia uczniom i nauczycielom oraz wspomniał o inwestycji, która wkrótce zostanie zrealizowana w "Dziewiątce" - nowoczesnym kompleksie sportowym za ponad 6 milionów złotych.

- Dzieciom życzę zadowolenia z pobytu w tej szkole i zdobywania wiedzy, a wszystkim nauczycielom dużo wytrwałości, bo nie wiemy co nas czeka w tym roku. Liczymy, że pandemia trochę odpuści, że szkoła będzie działała tylko stacjonarnie. Rodzicom natomiast życzę tego, żeby byli zadowoleni z postępów dzieci w szkole - mówił zastępca prezydenta, Jacek Boczkaja. 

„Dziewiątka” powitała dziś w swoich progach najmłodszych uczniów, którzy po raz pierwszy spotkali się z wychowawcami, a także uczniów z Ukrainy, którzy wspólnie z resztą społeczności szkolnej rozpoczną ten rok. Po części oficjalnej dzieci wspólnie ze swoimi wychowawcami udały się do sal lekcyjnych.

Jak poinformował nas Urząd Miasta, rok szkolny 2022/2023 w siedmiu miejskich szkołach podstawowych rozpocznie 3 202 uczniów, w tym 182 uczniów z Ukrainy.

Z opieki w sześciu miejskich przedszkolach i trzech punktach przedszkolnych skorzysta 1216 dzieci, w tym 54 dzieci ukraińskich.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy