Reklama

Reklama

Ważne spotkanie w kutnowskim starostwie. Wzięli w nim udział przedstawiciele wszystkich gmin [ZDJĘCIA]

Opublikowano: czw, 20 sty 2022 09:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W budynku Starostwa Powiatowego w Kutnie przy ul. Kościuszki 16 podpisano list intencyjny ws. operacji „Lokalnego Partnerstwa do spraw wody 2021”. W spotkaniu wzięli udział wójtowie wszystkich gmin naszego powiatu.

Reklama

Jak informuje Starostwo Powiatowe w Kutnie:

Celem operacji jest zastosowanie innowacyjnego podejścia do działań związanych z łagodzeniem skutków suszy na obszarach wiejskich województwa łódzkiego. Jego istota polega na stworzeniu grup osób współpracujących nad zrównoważoną gospodarką wodną. Celem projektu jest aktywizacja  i integracja mieszkańców obszarów wiejskich i podmiotów odpowiedzialnych za gospodarkę wodną na danym obszarze, wraz ze zdefiniowaniem problemów oraz potrzeb związanych z szeroko pojętą gospodarką wodną.

Podczas spotkania Starostwo reprezentowali starosta kutnowski – Daniel Kowalik, wicestarosta kutnowski – Magdalena Krupińska-Kotulska oraz członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego – Tomasz Walczewski.

- Mam ogromną nadzieję, że ten list intencyjny, który został dziś podpisany będzie kolejną „cegiełką”, która pomoże  w budowaniu lepszej infrastruktury wodnej w Powiecie Kutnowskim – mówił po spotkaniu Daniel Kowalik.

Pod listem intencyjnym podpisali się wszyscy wójtowie gmin z terenu powiatu kutnowskiego oraz przedstawiciele Spółek Wodnych.

Operacja realizowana przez Łódzki Ośrodek doradztwa Rolniczego z siedzibą w Bratoszewicach. Instytucja Zarządzająca Programem rozwoju Obszarów wiejskich na lata 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Operacja współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.

Info: Starostwo Powiatowe w Kutnie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy