Reklama

Reklama

Ważne zmiany w świadczeniu „40+”. Sprawdź, gdzie w Kutnie składać wnioski

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: archiwum KCI

Ważne zmiany w świadczeniu „40+”. Sprawdź, gdzie w Kutnie składać wnioski  - Zdjęcie główne

Ważne zmiany w świadczeniu „40+”. Sprawdź, gdzie w Kutnie składać wnioski | foto archiwum KCI

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Pomagasz uchodźcom z Ukrainy? Mamy dla Ciebie ważną informację. Od 16 kwietnia zmieniły się zasady składania wniosków o świadczenia pieniężne za zapewnienie zakwaterowania i wyżywienia osobom uciekającym przed wojną. Przede wszystkim wnioski przyjmuje teraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kutnie, a nie jak dotychczas Urząd Miasta.

Reklama

Dokumenty należy składać w Dziale Świadczeń Rodzinnych i Alimentacyjnych (pok.37). Pracownicy MOPS czekają na nie w poniedziałki i wtorki od 10:00 do 14:00 oraz w czwartki i piątki w tych samych godzinach.

Wypełniając wniosek należy podać swoje dane, liczbę osób, którym gwarantujemy zakwaterowanie i wyżywienie oraz adres miejsca pobytu osób przyjętych. Do wniosku należy dołączyć wypełnione karty osób przyjętych do zakwaterowania.

- Konieczne jest złożenie oświadczenia, że zapewniono zakwaterowanie i wyżywienie przyjętej osobie i że za osobę przyjętą do zakwaterowania na wskazany we wniosku okres nie wypłacono już świadczenia oraz nie otrzymano dodatkowego wynagrodzenia, w tym za wynajem. Oświadczenie składa się pod rygorem odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia. W przypadku wnioskowania o przedłużenie przyznania świadczenia powyżej 60 dni należy szczegółowo uzasadnić wniosek – informuje Urząd Miasta.

Zgodnie z obowiązującym od 16 marca rozporządzeniem rady ministrów ws. maksymalnej wysokości świadczenia pieniężnego przysługującego z tytułu zapewnienia zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy, wysokość świadczenia została ustalona w kwocie 40 zł za osobę dziennie.

Świadczenie będzie przyznawane na podstawie wniosku za okres faktycznego zapewniania zakwaterowania i wyżywienia, ale nie dłużej niż za okres 60 dni i będzie wypłacane z dołu.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu (24) 253 43 09, 253 44 46 wew.131, 140.

Źródło: UM Kutno

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy