Reklama

Reklama

Mężczyzna zginął przygnieciony przez ciągnik. Policja apeluje do rolników

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe-archiwum

Mężczyzna zginął przygnieciony przez ciągnik. Policja apeluje do rolników - Zdjęcie główne

Rolnik zginął przygnieciony przez ciągnik. Policja apeluje o rozsądek w trakcie prac rolniczych | foto poglądowe-archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W tym tygodniu w naszym regionie doszło do śmiertelnego wypadku – mężczyzna został przygnieciony przez ciągnik. Policja apeluje do rolników o ostrożność i podkreśla, że tylko chwila nieuwagi wystarczy, by doszło do tragedii.

Reklama

Tragedia w woj. łódzkim, mężczyzna przygnieciony przez ciągnik

Chociaż sezon na prace polowe dopiero rusza to już niestety dochodzi do pierwszych wypadków. Jeden z nich miał miejsce w naszym regionie i niestety zakończył się tragicznie.

Portal tuzgierz.pl informuje, że do zdarzenia doszło we wtorek 19 kwietnia około godziny 16:30 w miejscowości Bratoszewice (pow. zgierski). 

Jak informuje Jędrzej Pawlak, rzecznik prasowy KWP Straży Pożarnej w Łodzi, na jeden z posesji 53-letni mężczyzna został przygnieciony ciągnikiem rolniczym marki Ursus. Mężczyzna nie przeżył wypadku. 

Na miejsce zadysponowano dwie jednostki PSP i jedną OSP.

Teraz sprawą zajmie się prokuratura.

Apel kutnowskiej policji do rolników

W związku z rozpoczęciem sezonu na prace polowe kutnowska policja apeluje do rolników o zachowanie dużej ostrożności i rozwagi podczas prowadzonych prac. Funkcjonariusze zaznaczają, że okres od wiosny do jesieni to czas, kiedy szczególnie często dochodzi do wypadków z udziałem rolników lub sprzętu rolniczego.

- Ich przyczyną zwykle jest nieprzestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa związanych zarówno z przygotowaniem maszyn do pracy, jak również samej obsługi urządzeń rolniczych. Chwila nieuwagi i zmęczenie podczas wykonywania z pozoru prostych czynności niejednokrotnie może skończyć się tragicznie. Pamiętajmy również, że pijąc alkohol podczas wykonywania prac, stwarzamy zagrożenie nie tylko dla siebie, ale także dla innych osób – podkreśla podkom. Edyta Machnik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

Czasem wystarczy chwila rutyny i spowodowanej nią nieuwagi, by doszło do wypadku niosącego za sobą konsekwencje zarówno zdrowotne, jak i prawne.

O czym należy pamiętać w trakcie prac rolniczych?

Policja przypomina, że pracujące maszyny rolnicze mogą stanowić duże zagrożenie dla ich operatora, ale także dla dzieci, które niejednokrotnie nie potrafią przewidzieć skutków chwilowej nieuwagi.

Jak uniknąć zagrożeń? Kutnowska policja wylicza to w poszczególnych podpunktach:

  • Nie zezwalajmy dzieciom na wykonywanie niebezpiecznych prac polowych. 
  • Nie pozostawiajmy małych dzieci bez opieki dorosłych. 
  • Nie pozostawiajmy niebezpiecznych narzędzi w miejscach, gdzie mogą stanowić zagrożenie dla dziecka. 
  • W obejściu powinno być wydzielone miejsce, w którym dzieci mogłyby bawić się. Miejsce to winno być odgrodzone wysoką siatką od części roboczej podwórka, po którym chodzą zwierzęta i poruszają się maszyny rolnicze. 
  • Nie wolno dziecku przebywać w odległości mniejszej niż 50 m od pracującej maszyny rolniczej. 
  • Nie prośmy dzieci o pomoc przy pracach ze szkodliwymi substancjami chemicznymi takimi jak pestycydy, nawozy, paliwa, rozpuszczalniki, smary, smoły. 
  • Każdorazowe uruchomienie kombajnu czy ciągnika poprzedź sygnałem dźwiękowym, a wcześniej upewnij się czy w sąsiedztwie pracującej maszyny nie przebywają osoby nieuprawnione, np. bawiące się dzieci! 
  • Nie przewoź nikogo na załadowanych wozach i przyczepach! 
  • W stanie nietrzeźwym nie podejmuj żadnej pracy; nie pozwalaj, by inni to czynili! 
  • Nie pozwalajmy dziecku na obsługę ciągników i maszyn rolniczych! 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy