Zakończono rewitalizację Grodziska w Tumie w którym pojutrze odbędzie się duże wydarzenie. Każdy znajdzie tam coś dla siebie, bowiem organizatorzy przewidzieli:
- Zabawy i atrakcje dla dzieci
- Punkt beneficjenta i informacji o Funduszach Europejskich
- Występ Zespołów Lokalnych
- Poczęstunek od Kół Gospodyń Wiejski
- Pokazy walk rycerskich
- Średniowieczna wioska
- Koncert Cleo
Celo w trakcie swojej kariery współpracowała z takimi artystami jak Onar, WSRH, czy Donatan. Z tym ostatnim zajęła 14. miejsce w 59. Konkursie Piosenki Eurowizji. Ma na koncie diamentową płytę, trzy potrójne platynowe, cztery platynowe i złotą.
Jest laureatką Superjedynek i Eska Music Awords, występowała na największych i najpopularniejszych festiwalach naszego kraju.
Z pierwszą płytą dotarła na szczyt listy najchętniej kupowanych albumów w Polsce. Za sprzedaż swoich albumów i singli otrzymała jedną diamentową płytę, trzy potrójnie platynowe, cztery platynowe i jedną złotą. TOPtrendy, Lato Zet i Dwójki oraz Polsat SuperHit Festiwal.
Brała udział w kilku programach rozrywkowych jako uczestniczka i juror.
Impreza rozpocznie się o godzinie 16.
Projekt „Tum – perła romańskiego szlaku ziemi łęczyckiej” jest realizowany przez Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi i Powiat Łęczycki. Całkowita wartość projektu to prawie 12 milionów złotych. Dofinansowanie Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi wyniosło ponad 7,3 miliona złotych.
Powiat Łęczycki odpowiadał m.in. za wykonanie prac drogowych, budowę zatok postojowych, chodnika, przejścia dla pieszych, budowę i remont rowów, przebudowę nawierzchni zjazdów do istniejących posesji, czy remont poboczy. Przebudowano też jedno ze skrzyżowań, oraz istniejącą wiatę przystankową.
Z kolei łódzkie Muzeum odpowiadało za częściową rekonstrukcję grodziska. Wybudowano m.in. wały z budynkiem bramy, przedpole z pomostem i fosą, zabudowano wnętrze grodziska, wykonano instalacje elektryczne i sanitarne.
W grodzisku znalazł się monitoring, a teren został zagospodarowany, przygotowano szlak turystyczny wokół grodziska. Muzeum zadbało o kampanię promocyjną oferty turystycznej ziemi łęczyckiej i o montaż infokiosków w Łęczyckiej Zagrodzie Chłopskiej.
Głównym celem projektu jest zwiększenie atrakcyjności turystycznej zasobów dziedzictwa kulturowego ziemi łęczyckiej. Jego uzyskanie będzie możliwe dzięki realizacji następujących celów pośrednich:
- Rozwój oferty turystycznej województwa łódzkiego dzięki udostępnieniu zrekonstruowanego średniowiecznego grodziska w Tumie w ramach Centralnego Łuku Turystycznego;
- Poprawa dostępu do dziedzictwa kulturowego związana z historią Państwa Polskiego, dzięki poprawie infrastruktury towarzyszącej obiektom turystycznym w Tumie i Kwiatkówku;
- Zwiększenie ruchu turystycznego w ramach ziemi łęczyckiej dzięki odnowieniu i wydłużeniu szlaków turystycznych
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.