Reklama

Reklama

Plaża, skatepark, park atrakcji i nie tylko. Kutno szuka wykonawcy dużej inwestycji na terenach nad Ochnią

Opublikowano: czw, 21 kwi 2022 12:15
Autor: | Zdjęcie: poglądowe-archiwum

Plaża, skatepark, park atrakcji i nie tylko. Kutno szuka wykonawcy dużej inwestycji na terenach nad Ochnią - Zdjęcie główne

Kutno: ogłoszono przetarg na Zieloną Oś Miasta | foto poglądowe-archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Urząd Miasta w Kutnie ogłosił przetarg na wyczekiwaną przez wielu mieszkańców inwestycję – budowę infrastruktury turystyczno-rekreacyjnej i sportowej w dolinie rzeki Ochni, potocznie nazywaną Zieloną Osią Miasta.

Reklama

Wykonawcy chcący wziąć udział w przetargu mogą składać swoje oferty do 5 maja br. Tego samego dnia nastąpi otwarcie ofert..

Projekt pn. "Budowa infrastruktury turystyczno-rekreacyjnej i sportowej w dolinie rzeki Ochni, na terenie miasta Kutna" zakłada budowę ścieżki pieszo-rowerowej o długości około 5,4 km od ulicy Wygoda do osiedla Łąkoszyn. Powstaną cztery pieszo-rowerowe szlaki turystyczne.

Na powierzchni około 8,5 hektara powstaną tereny rekreacyjne podzielone na strefy. Wzdłuż Ochni ma powstać drewniany pomost, kładka widokowa i fragment plaży.

W ramach strefy sportu powstanie pumptrack, skatepark oraz plaża z boiskami do siatkówki. Dodatkowo projekt przewiduje budowę rozarium, pawilonu informacji turystycznej i mini ogrodu botanicznego.

Przypomnijmy, że Kutno otrzymało ponad 24 miliony złotych dofinansowania na realizację Zielonej Osi Miasta z Rządowego Funduszu Polski Ład - Program Inwestycji Strategicznych.

- Podnosiliśmy temat Zielonej Osi już wielokrotnie, były już nawet ogłaszane przetargi, ale środki finansowe były niewystarczające na realizację. Myślę, że teraz będzie można już zrealizować to zadanie, bo to dofinansowanie jest bardzo duże – komentował w październiku ubiegłego roku prezydent Kutnat Zbigniew Burzyński.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy