Reklama

Wernisaż wystawy Endiego Poskovica już w środę

Opublikowano:
Autor:

Wernisaż wystawy Endiego Poskovica już w środę - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Już w środę, 9 marca o godz. 18 w Galerii Okno na Sztukę KDK nastąpi otwarcie wystawy najnowszych drzeworytów barwnych Endiego Poskovica. Drzeworyty światowej klasy autora to przykład malarskiego użycia koloru w grafice artystycznej. Prace w średnim i dużym formacie przyciągają swoją wirtuozerią warsztatową i emanują niepowtarzalnym klimatem.Profesor Endi Poskovic - urodzony w Sarajewie w 1969 r., uczył się w Jugosławii, Norwegii i Stanach Zjednoczonych, uczy Sztuki i Projektowania na University of Michigan Stamps School of Art and Design.

Jego prace były prezentowane na najważniejszych międzynarodowych biennale i triennale i przyniosły mu nagrody i wyróżnienia, w tym granty i stypendia: the Guggenheim Memorial Foundation, the United States Fulbright Commission, the Rockefeller Foundation, the Pollock-Krasner Foundation, the Norwegian Government, the Camargo Foundation, the Flemish Ministry of Culture, the New York State Council on the Arts, the Macdowell Colony and the Art Matters Foundation i wiele innych.

Prace jego znajdują się w kolekcjach: the Philadelphia Museum of Art, the Harvard University Fogg Art Museum, the Detroit Institute of Arts, the Art Museum of Estonia, Fondation Fernet Branca France i wielu innych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE