Reklama

Wernisaż wystawy „Rapa Nui – Wyspa Posągów”

Opublikowano:
Autor:

Wernisaż wystawy  „Rapa Nui – Wyspa Posągów”  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Muzeum Regionalne w Kutnie zaprasza 9 kwietnia (czwartek) o godz. 13:00 do Galerii w Dworku (ul. Narutowicza 20) na wernisaż wystawy „Rapa Nui – Wyspa Posągów”.Na wystawie zaprezentowane zostaną fotografie z podróży Marka Fiedlera i Marka Oliwiera Fiedlera na Wyspę Wielkanocną. Rapa Nui (polinezyjska nazwa wyspy) światową sławę zdobyła dzięki posągom moai. Moai nie wyobrażają bogów, lecz są pomnikami poświęconymi zmarłym wodzom.Tubylcy wierzyli, że ich przywódcy władają nadprzyrodzoną mocą mana. Ta dobroczynna siła nie ginęła, gdy wódz umierał. Trzeba było tylko wyrzeźbić posąg, w którym skupiała się mana zmarłego. Zwrócone obliczem w stronę wnętrza wyspy były one strażnikami ziemi swego rodu.

Rapa Nui jest wyspą o dramatycznej i fascynującej historii, zakątkiem kryjącym wiele niezwykłych tajemnic. Autorzy wystawy starali się, żeby niesamowita magia tego miejsca przetrwała także na fotografiach. Ekspozycję można oglądać w Galerii w Dworku do 30 kwietnia br.

Galeria otwarta w każdy wtorek w godz. 09:00-14:00. W pozostałe dni tygodnia (z wyłączeniem sobót) w godz. 10:00-16:00 po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym (24 254-79-64, tel. kom.: 505 01 98 90) lub bezpośrednio w siedzibie MRK (Plac Marsz. J. Piłsudskiego 20). Wstęp wolny.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE