Reklama

Wernisaż wystawy "Rapa Nui – Wyspa Posągów"

Opublikowano:
Autor:

Wernisaż wystawy "Rapa Nui – Wyspa Posągów" - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Muzeum Regionalne w Kutnie zaprasza 9 kwietnia (czwartek) do Galerii w Dworku (ul. Narutowicza 20) na wernisaż wystawy „Rapa Nui – Wyspa Posągów”. Na wystawie zaprezentowane zostaną fotografie z podróży Marka Fiedlera i Marka Oliwiera Fiedlera na Wyspę Wielkanocną. O godz. 13:00 wyświetlony zostanie film „Rapa Nui. Pępek świata. Wyspa Wielkanocna” dzięki któremu można będzie lepiej poznać historię i kulturę tej niezwykłej wyspy, a następnie, o godz. 13:30, nastąpi oficjalne otwarcie wystawy.Rapa Nui (polinezyjska nazwa wyspy) światową sławę zdobyła dzięki posągom moai. Moai nie wyobrażają bogów, lecz są pomnikami poświęconymi zmarłym wodzom. Tubylcy wierzyli, że ich przywódcy władają nadprzyrodzoną mocą mana. Ta dobroczynna siła nie ginęła, gdy wódz umierał. Trzeba było tylko wyrzeźbić posąg, w którym skupiała się mana zmarłego. Zwrócone obliczem w stronę wnętrza wyspy były one strażnikami ziemi swego rodu.

Rapa Nui jest wyspą o dramatycznej i fascynującej historii, zakątkiem kryjącym wiele niezwykłych tajemnic. Autorzy wystawy starali się, żeby niesamowita magia tego miejsca przetrwała także na fotografiach. Ekspozycję będzie można oglądać w Galerii w Dworku do 30 kwietnia br.

Galeria otwarta w każdy wtorek w godz. 09:00-14:00. W pozostałe dni tygodnia (z wyłączeniem sobót) w godz. 10:00-16:00 po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym (24 254-79-64, tel. kom.: 505 01 98 90) lub bezpośrednio w siedzibie MRK (Plac Marsz. J. Piłsudskiego 20).

Wstęp wolny.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE