Reklama

Reklama

Spięcia w szeregach kutnowskiej PO. Wiceprzewodnicząca bez rekomendacji do startu w wyborach?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: poglądowe

Spięcia w szeregach kutnowskiej PO. Wiceprzewodnicząca bez rekomendacji do startu w wyborach? - Zdjęcie główne

Wewnętrzne spięcia w szeregach kutnowskiej PO. Kandydatka do Sejmu straci rekomendację partii? | foto poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wybory parlamentarne zbliżają się wielkimi krokami. Tymczasem okazuje się, że kutnowska kandydatka Platformy Obywatelskiej do Sejmu nie otrzymała rekomendacji do startu w nich. Dlaczego?

Reklama

W mediach społecznościowych pojawiła się informacja, że Martyna Stasiak może stracić otrzymaną wcześniej rekomendację kutnowskiej Platformy Obywatelskiej, by wystartować w wyborach do Sejmu jako kandydatka PO. Wiceprzewodnicząca Koła Miejskiego PO RP w Kutnie wydała obszerne oświadczenie na ten temat. O cofnięcie rekomendacji wnioskował jeden z członków koła, Przemysław Tobolczyk.

- Informacja o możliwości cofnięcia mi rekomendacji była dla mnie kompletnym zaskoczeniem. Czy to nastąpiło? Tego nie wiem. Pomimo wielokrotnych moich zapytań do przewodniczącego PO RP w Kutnie w tej sprawie, nie otrzymałam żadnej odpowiedzi. Dlatego zakładam, że to oznacza, że moja rekomendacja została podtrzymana. Szczególnie że mam wiele sygnałów od mieszkańców Kutna, którzy mówili o poparciu mojej kandydatury i uznaniu dla tego, co robię, dla rozwiązywania problemów mieszkańców - mówi wiceprzewodnicząca kutnowskiej PO.

Co miało być powodem cofnięcia rekomendacji? Zdaniem działaczki chodzi o jej udział w obchodach Święta Pracy i rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej razem z innymi działaczami politycznymi. Wśród nich byli m.in. parlamentarzyści Lewicy. Partia ta była też organizatorem uroczystości. Jak twierdzi wiceprzewodnicząca, nieudzielenie rekomendacji z tego powodu "stanowiłoby jednak zaprzeczenie wartości, które od zawsze są obecne w programie Platformy Obywatelskiej"

- Uroczystość tą organizowała jedna z partii tworzących porozumienie sił demokratycznych do Senatu, tzw. Pakt Senacki, a jednocześnie ta partia, czyli Nowa Lewica ze swojej strony deklaruje poparcie najważniejszej inicjatywy politycznej PO, czyli marszu 4 czerwca, który ma być głosem protestu obywateli przeciwko drożyźnie, złodziejstwu, kłamstwu, za wolnymi wyborami i demokratyczną, europejską Polską. W związku z tym nie złamałam statutu PO i jej programu, ponieważ nie wspierałam działań partii politycznej walczącej z demokracją, jaką jest PiS, a uczestniczyłam w otwartym zgromadzeniu publicznym, w którym mogli wziąć udział wszyscy zainteresowani - twierdzi M. Stasiak.

[AKTUALIZACJA]

Jak udało nam się dowiedzieć, Zarząd Koła Miejskiego PO RP w Kutnie po głosowaniu członków zarządu nie udzielił swojej wiceprzewodniczącej rekomendacji do umieszczenia jej na liście wyborczej w najbliższych wyborach parlamentarnych. Ta zapowiada jednak działania zmierzające do wyjaśnienia sprawy. Czekamy również na komentarz przewodniczącego koła. 

Co dalej z konfliktem w szeregach kutnowskiej PO? Temat będziemy monitorować.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy