Reklama

[WIDEO] Cała Polska w czerwonej strefie! Zamknięte restauracje, zdalne nauczanie, co jeszcze?

Opublikowano:
Autor:

[WIDEO] Cała Polska w czerwonej strefie! Zamknięte restauracje, zdalne nauczanie, co jeszcze? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Klamka zapadła. Przed chwilą premier Mateusz Morawiecki poinformował o kolejnych obostrzeniach w związku ze wzrostem zakażeń koronawirusem.

Trwa konferencja prasowa z udziałem premiera i ministrów. Od jutra cała Polska znajdzie się w czerwonej strefie.

Szkoły podstawowe w klasach 4-8 będą funkcjonować w trybie zdalnym. Ponadto osoby poniżej 16. roku życia w godzinach 9-15 będą mogły przebywać w przestrzeni publicznej tylko pod opieką osób dorosłych.

Rząd podjął decyzję o zamrożeniu gastronomii. Restauracje będą mogły dostarczać posiłki jedynie na wynos. Jak dodaje Morawiecki, takie restrykcje będą obowiązywać przez co najmniej najbliższe dwa tygodnie.

Rząd apeluje także do osób starszych, zwłaszcza tych powyżej 70. roku życia i zapowiada powstanie korpusu wsparcia seniorów, m.in z żołnierzy WOT i wolontariuszy.

- Natychmiast chcemy uruchomić ten korpus, żeby nakłonić seniorów do pozostania w domach. Osoby powyżej 70. roku życia stanowią bowiem aż 70 procent umierających na koronawirusa - mówi szef rządu.

Zamknięte zostaną także sanatoria.

Co więcej, partia rządząca wprowadza zakaz organizowania spotkań w grupie powyżej 5 osób. Ograniczenie to nie dotyczy spotkań dla celów zawodowych i osób, które mieszkają razem.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE