Reklama

Reklama

[WIDEO LIVE] Rozmawiają o szpitalu. Trwa spotkanie załogi lecznicy z władzami powiatu

Opublikowano: 20 września 2019 12:12
Autor: ez.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wydarzenia W Kutnowskim Szpitalu Samorządowym zebrała się załoga lecznicy z prezesem Andrzejem Pietruszką na czele. Trwają tam bowiem rozmowy na temat audytu i wprowadzenia planu naprawczego.

Reklama

Prócz przedstawicieli szpitala nie mogło zabraknąć władz powiatu kutnowskiego z jego zarządem oraz starosty Daniela Kowalika.

Poniżej możecie obejrzeć relację live.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (6)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • rok temu | ocena +3 / -3

  toya

  Mądre pielęgniarki, uciekajcie z tego szpitala, tu są najniższe pensje, zorientujcie się w innych szpitalach, nie pracujcie za jałmużnę, nie dajcie się wykorzystywać i po prostu poniżać, doceńcie własną wartość, zatyracie się za marne grosze

 • rok temu | ocena +20 / -20

  A.

  Panie Prezesie, dług szpitala to nie problem ani pracowników ani pacjentów. Więc dlaczego najlepszy wariant ratowania szpitala polega na cięciu kosztów personelu? Dług znikąd nie powstaje. Tworzą go zarządzające organy. Długu nie tworzy personel który pracuje na szpital. Długu nie generuje pacjent który pracuje i odprowadza składki z których jest leczony. Dla Pana najlepszym rozwiązaniem jest restrukturyzacja i podanie fajnych cyferek gdzie na początku jest jeden wielki PLUS. Prawie 9 lat temu szpital przechodził restrukturyzację. Wizja zielonych bilansów i plusów z przodu była ach i och. Od tego momentu szpital generuje największe straty. Dług od lat robi się rekordowy - i nie, 2.8 miliona odszkodowania w żaden sposób nie pogrążyło szpitala. Szpital został pogrążony przez kilkanaście razy zmianę prezesur. Przez wypłaty astronomicznych pensji i odpraw. Za złe zarządzaniem przyjmowania pacjentów, zatrudnianiem lekarzy na kontrakt niż pełen etat jak i rozporządzaniem majątkiem szpitala. Następna restrukturyzacja nic na dobre nie da, jedynie jeszcze bardziej pogrąży szpital. I tak, to personel jest dla pacjenta. Lecz za chwilę personelu nie będzie dla tego pacjenta bo zostanie po prostu zwolniony... ja wiem doskonale że najlepsza płynność finansowa nawet dla prywatnej firmy to darmowy pracownik. Lecz nie tędy droga. Dlatego Panie Prezesie, z racji że Pan to na pewno przeczyta proponuję za darmo taki wariant: Pacjent na krótki zabieg przebywa na terenie szpitala 1 dzień, nie 3 czy 4. Wtedy szpital może przyjąć 3 czy 4 pacjentów i od nich dostać pieniądze niż za jednego. Zmiana umów z lekarzami - brak kontraktów a stałe zatrudnienie z realną pensją a nie z kosmosu jak obecnie. Wymuszenie na Starostwie uregulowania CAŁOŚCI zobowiązań tak aby dług znikł i nie generował kolejnych długów w postaci odsetek. Również bardzo pomoże w ratowaniu szpitala wyrównanie pensji biurowych z pensjami pracowników średniego szczebla, czyli pielęgniarek i położnych. Co Pan o tym sądzi?

 • rok temu | ocena +13 / -13

  A.

  Szkoda że Pan Przewodniczący mówiąc o czasie pracy personelu nie zapytał się Prezesa ile on czasu poświęca pracy w weekendy czy święta. Bo ironiczne uśmieszki przy tym temacie aż kusiły o zadanie takiego pytania. To co, dążymy do likwidacji szpitala tak aby Łęczyca mogła przyjąć naszych pacjentów i Pan Prezes mógł powrócić w dawną lokalizację? ;-) bo chyba o to chodzi gdy patrzy na to osoba trzecia niezwiązana ze szpitalem.

 • rok temu | ocena +30 / -30

  A.

  Nie jestem pracownikiem Służby Zdrowia lecz w najbliższej rodzinie takie osoby posiadam. To jak Państwo czy zarząd szpitala traktuje głównie pielęgniarki i położne to szczyt nie kpiny a bezczelności. Ludzie Ci przychodzą na dyżury po 12 godzin, nie ważne czy to dzień tygodnia, weekend czy Święta. Ci ludzie ratują ludzkie życie czy za przeproszeniem podcierają tyłek rodzicom dzieci którzy pozbywają się problemów oddając ludzi starszych do szpitali. Są to pracownicy którzy odwalają największą robotę za psie pieniądze. Często gęsto na jednym oddziale zostaje jedna czy dwie pielęgniarki mając obłożenie 30 pacjentami. Ale spokojnie, są lekarze NA KONTRAKCIE który za jeden dyżur dostaje 2/3 tysiące złotych. Lecz aby CHOCIAŻ takiego lekarza uświadczyć na OBCHODZIE to cud. O innych rzeczach już nie wspomną, gdy praca jest to ich nie ma. Gdy coś się dzieje to lekarz się pyta pielęgniarki czy da radę bo on jest zajęty... leżeniem, oglądaniem telewizji czy po prostu spaniem... Gdy przychodzi nowy lekarz na DYŻUR KONTRAKTOWY i jest przyzwyczajony do pracy to w bardzo szybkim czasie jest przez swoich kolegów nauczony że INNY NIŻSZY szczebel pracowników za niego odwali całą robotę. Robotę za którą dostaje przez miesiąc tyle co lekarz byczący się na kanapie za jeden dyżur. Lekarze kontraktowi z: Łodzi, Warszawy, Płocka. Niektórzy nawet na tyle są bezczelni że biorą sobie taksówki w obie strony bo mają zwracane koszty dojazdu gdy jest fakturka. Miesiąc dyżurowania takiego lekarza to zatrudnienie 10 pielęgniarek czy położnych. Może tutaj zacznijmy szukać oszczędności? Może czas zacząć zatrudniać lekarzy na pełen etat jak w CYWILIZOWANYM kraju.

 • rok temu | ocena +0 / -0

  APEL DO REDAKCJI

  Może Redakcja miałaby możliwość się dowiedzieć, co z budową skateparku, który mieszkańcy większością głosów wybrali w budżecie obywatelskim. Po interwencji pewnego radnego., któremu skatepark przeszkadzał, sprawa budowy się rozmyła. W dodatku w tej sprawie zapanowała zmowa milczenia wśród radnych - zarówno opozycyjnych jak i koalicyjnych. Mimo wysyłanych do nich próśb żaden nie chce złożyć interpelacji w sprawie skateparku. Panie prezydencie Burzyński, jest pan beznadziejny. Organizuje pan głosowanie w budżecie obywatelskim a potem nie realizuje projektów.

  • rok temu | ocena +9 / -9

   A.

   Pójdź do pracy, zacznij płacić podatki które idą na inwestycje - wtedy żądaj tego. Codziennie w godzinach od 8 do 24 widzę te durne komentarze. Wyjdź ze swej jamy bezrobocia i socjalu.