Reklama

Reklama

[WIDEO] Syrenka powraca w wielkim stylu!

Opublikowano: pon, 5 paź 2015 16:40
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W Kutnowskim Domu Kultury odbyła się dzisiaj prawdziwa uczta dla fanów motoryzacji. Punktualnie o godzinie 12. w sali widowiskowej rozpoczęła się bowiem premiera pojazdu S201, czyli legendarnej "Syrenki"- owocu współpracy firm AMZ Kutno i Polfarmex.Wydarzenie przyciągnęło nie tylko pasjonatów aut i osoby związane z firmą AMZ czy Polfarmex, ale także polityków. Na premierze pojawiła się wiceminister Rozwoju i Infrastruktury Iwona Wendel, nie zabrakło także prezydenta Miasta Kutno Zbigniewa Burzyńskiego i jego zastępców- Jacka Boczkaji i Zbigniewa Wdowiaka, a także starosty kutnowskiego Krzysztofa Debicha i członkini zarządu województwa łódzkiego Joanny Skrzydlewskiej.

Reklama

- Chociaż nigdy nie posiadałam takiego samochodu, to jako dziecko często takim jeździłam. Jestem bardzo ciekawa, w jaki sposób auto bedzie sobie radziło teraz, w polskiej rzeczywistości - powiedziała wiceminister. - Bardzo trzymam kciuki za to, co dzieje się w Państwa firmie.

Prace konstrukcyjną nad nową wersją syrenki trwały od 2012 r., kiedy to pojawiły się wstępne koncepcje kontynuacji samochodu, który przestał być produkowany 32 lata wcześniej.

- W czerwcu 2012 agencja rozwoju regionu kutnowskiego ogłosiła konkurs stylistyczny na nową formę ikony polskiej motoryzacji, czyli samochodu "Syrenka" - powiedział Henryk Wojciechowski z firmy AMZ Kutno. - Po ogłoszeniu wyników konkursu AMZ i Polfarmex wspólnie przystąpiły do realizacji porgramu "Syrenka".

Kutnowska "Syrenka" otrzymała odświeżony i nieco nowocześniejszy wygląd. Posiada silnik o pojemności 1,4 l. i pięciobiegową, ręczną skrzynię biegów. Samochód wykorzystuje stalową ramę, a nadwozie w znacznej mierze zostało wykonane z kompozytów, by zmniejszyć jego masę. Po jego uroczystym odsłonięciu zgromadzeni mogli udać się przed teren Kutnowskiego Domu Kultury, gdzie wystawiono cztery "Syrenki" (w tym jedną w wersji rajdowej) przeznaczone do jazd testowych po Kutnie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)