Reklama

Reklama

[WIDEO/FOTO] Transporter opancerzony… nie zmieścił się pod wiaduktem na Józefowie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia TUR VI to lekki transporter opancerzony produkowany przez firmę AMZ Kutno. Ekipa TVN Turbo chciała sprawdzić, jak pojazd radzi sobie w jeździe typowo miejskiej. Udało im się udowodnić, że TUR w niektórych przypadkach może sprawiać spore problemy tak kierowcy, jak i innym użytkownikom dróg. Pojazd może i świetnie sprawdza się w trudnym terenie, ale z wiaduktem na Józefowie sobie nie poradził.

Reklama

Pojazd został przetestowany w programie "Klasyka Patryka Mikiciuka" w TVN Turbo. Sam Patryk Mikiciuk to wielki pasjonat motoryzacji i lubiany w środowisku prezenter. Przez niektórych jest nazywany polskim Richardem Hammondem znanym m.in. z brytyjskiego programu „Top Gear”.

- Wszystko, co wpadnie w oko wymagającemu Patrykowi, postawi on przed serią trudnych do zaliczenia testów: wyścigi na 1/4 mili rozstrzygną, który z testowanych pojazdów jest najszybszy, a każde auto zostanie poddane wszechstronnym badaniom, dzięki którym ocenimy całe spektrum osiągów sprawdzanych samochodów. Atuty programu to nie tylko piękne auta - to także „klasyczny Patryk”, czyli opowieści o samochodach pełne serca, pasji i entuzjazmu! – mówią o programie "Klasyka Patryka Mikiciuka" jego producenci.

- TUR VI jest pojazdem patrolowo-interwncyjnym do użytku miejskiego. Służy więc do bezpiecznego przewożenia funkcjonariuszy przez ogarnięte zamieszkami miejskie ulice. Cały pojazd jest oczywiście w pełni opancerzony. Jest odporny m.in. na ostrzał z kałasznikowa, granaty, atak chemiczny – mówi Patryk Mikiciuk

Patryk Mikiciuk z TVN Turbo usiadł za kierownicą TUR-a VI by sprawdzić, jak ta kilkutonowa bestia poradzi sobie jako miejskie auto. Przygody prezentera w Kutnie unaoczniły, że zdecydowanie lepiej wybrać pojazd o mniejszych gabarytach.

TUR najwięcej problemów miał z pokonaniem wiaduktu na Józefowie, przez co stało się to, do czego kutnowscy kierowcy są raczej przyzwyczajeni – utworzył się spory korek. Możemy tylko domniemywać co by się wydarzyło, jakby wyglądał ten sznur samochodów i jakich słów używaliby ich kierowcy, gdyby Patryk Mikiciuk wjechał tam w godzinach szczytu. Wideo znajduje się W TYM MIEJSCU.

Przypomnijmy, że TUR-y VI produkowane przez kutnowską firmę AMZ znajdują się na wyposażeniu policji, o czym pisaliśmy m.in. TUTAJ.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy