Reklama

Reklama

Wielkie strażackie święto w powiecie kutnowskim [ZDJĘCIA]

Opublikowano: ndz, 8 maj 2022 14:21
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Strażacy Państwowej, jak i Ochotniczej Straży Pożarnej z powiatu kutnowskiego wzięli dziś udział w uroczystej mszy świętej oraz złożyli kwiaty pod pomnikiem św. Floriana w Głogowcu. Ostatnie dni są dla nich szczególnie wyjątkowe – obchodzili bowiem Dzień Strażaka, a także jubileusz 30-lecia powołania Państwowej Straży Pożarnej.

Reklama

Uroczysta msza święta za strażaków odbyła się w niedzielę 8 maja w kościele pw. św. Wojciecha Biskupa i Męczennika w Głogowcu. Przewodniczył jej ksiądz proboszcz Piotr Kalisiak. 

Po zakończeniu mszy strażacy i pozostali uczestnicy uroczystości złożyli kwiaty pod pobliskim pomnikiem św. Floriana. Oprawę muzyczną wydarzenia zapewniła Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Kutnie. 

W dzisiejszej uroczystości wzięli udział m.in. poseł Tadeusz Woźniak, wójt gminy Kutno Justyna Jasińska, członek zarządu Województwa Łódzkiego Robert Baryła oraz strażacy z terenu powiatu kutnowskiego. 

Dzień Strażaka od 2003 roku obchodzony jest 4 maja jako święto zawodowe, ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. W Polsce świętuje w tym dniu zarówno Państwowa, jak i Ochotnicza Straż Pożarna.

W tym roku Dzień Świętego Floriana jest dla strażaków szczególnie ważny – łączy się z jubileuszem 30-lecia powołania Państwowej Straży Pożarnej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy