Reklama

Reklama

Przeżyjmy to jeszcze raz! Zobaczcie wyjątkowy film z Patriotycznej Majówki w Kutnie [ZDJĘCIA/WIDEO]

Opublikowano: sob, 7 maj 2022 10:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wszystko, co dobre, szybko się kończy. Tak też było w przypadku tegorocznej kutnowskiej Majówki. W trakcie całego długiego weekendu nie brakowało atrakcji, z których skorzystały tysiące mieszkańców naszego miasta. Jeśli macie ochotę utrwalić sobie wspomnienia z minionych wydarzeń, nie możecie przegapić tego nagrania!

Reklama

Urząd Miasta opublikował w mediach społecznościowych wyjątkowy film podsumowujący tegoroczną Majówkę w Mieście Róż. Skupiono się na patriotycznej części długiego weekendu – obchodach Święta Flagi oraz Konstytucji 3 Maja. Jeśli braliście udział w uroczystościach, koniecznie obejrzyjcie poniższe nagranie i spróbujcie się na nim odszukać. Jeśli nie, nic straconego – możecie przeżyć to po raz pierwszy. Ujęcia z lotu ptaka robią ogromne wrażenie!

Co działo się w Kutnie w ramach Patriotycznej Majówki?

2 maja biało-czerwony korowód pomaszerował ulicą Królewską na plac Wolności. Pochodowi towarzyszyły dźwięki muzyki w wykonaniu orkiestry dętej, a w dłoniach harcerzy i uczniów kutnowskich szkół powiewała 100-metrowa flaga Polski. 

W samo południe, na placu Wolności przyszedł czas na wywieszenie flagi na maszcie, co uczyniła piątka kutnowskich harcerzy. Na scenie harcerze Hufca ZHP nagrodzili laureatów konkursów patriotycznych, nie zabrakło też tradycyjnego, efektownego wystrzału biało-czerwonego confetti.

Później odbył się Bieg ku Biało-Czerwonej, którego trasa mierzyła ok. 1,5 km. Wzięli w nim udział zarówno wytrawni biegacze, jak i żwawo maszerujące familie i rowerzyści.

Następny dzień to już Święto Konstytucji 3 Maja. Obchody rozpoczęła msza w kościele pw. św. Wawrzyńca, następnie na placu Wolności wysłuchaliśmy przemówienia prezydenta Zbigniewa Burzyńskiego oraz podziwialiśmy biało-czerwone serpentyny i konfetti.

Po części oficjalnej przyszedł czas na pokazy tańców narodowych przygotowane przez kutnowskich przedszkolaków oraz Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej. Najmłodsi, ubrani w barwne ludowe stroje, zaprezentowali krakowiaka, a o oprawę muzyczną uroczystości zadbała Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Kutnie.

Tegoroczne uroczystości miały szczególny charakter. 30. rocznicę powołania świętowała bowiem Państwowa Straż Pożarna. Z tego powodu mieszkańcy spacerujący w centrum miasta mieli okazję zobaczyć wozy oraz wystawę sprzętu strażackiego. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)