Reklama

Reklama

Wielkie święto folkloru w Leszczynku tuż, tuż! Sprawdź, co będzie się działo [PROGRAM/ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W najbliższy weekend Leszczynek pod Kutnem stanie się stolicą folkloru. Wszystko za sprawą II Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Ludowej ,,Złota Leszczyna”. Co zaplanowali organizatorzy? Zapraszamy do zapoznania się z pełnym programem wydarzenia.

Reklama

Festiwal odbędzie się już w najbliższą sobotę, 6 sierpnia. Wydarzenie rozpocznie korowód festiwalowy o godzinie 13:00, następnie uczestnicy będą mogli wziąć udział w polowej mszy świętej, a od godziny 14 wystartują przesłuchania konkursowe.

- Złota Leszczyna to festiwal ludzi, którzy kochają to, co robią i którym nie jest obcy nasz folklor. Zebraliśmy w nim wszystko, co bliskie naszym sercom i naszym korzeniom. Muzyka, śpiew a być może kiedyś taniec i piękno prezentacji różnych regionów od morza do tatr, od wschodu do zachodu. W tym roku będziemy gościć aż 18 zespołów – podkreśla Centrum Kultury Gminy Kutno.

W programie przewidziano mnóstwo atrakcji, m.in. koncerty, pokazy rękodzieła, warsztaty, piknik ekologiczny ,,Czyste powietrze" oraz konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich ,,Na najlepszy wyrób cukierniczy".

W przerwach swoje umiejętności zaprezentuje Dziecięco-Młodzieżowy Zespół Pieśni i Tańca ,,Leszczynki". Festiwal zakończy potańcówka ludowa.

Z pełnym programem wydarzenia zapoznacie się w naszej galerii. Zamieściliśmy tam również zdjęcia z poprzedniej edycji festiwalu.

Patronat honorowy na wydarzeniem objęli: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryk Kowalczyk, Wojewoda Łódzki Tobiasz Bocheński, Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber, Wójt Gminy Kutno Justyna Jasińska, Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi, Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Łódzkiego.

Info: CKGK

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy