Reklama

Reklama

Więzienie współpracuje z Nadleśnictwem Kutno. Osadzeni pracują w lasach

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: poglądowe (pixabay.com)

Więzienie współpracuje z Nadleśnictwem Kutno. Osadzeni pracują w lasach - Zdjęcie główne

Osadzeni z Zakładu Karnego w Łowiczu pracują w lasach w ramach współpracy z Nadleśnictwem Kutno | foto poglądowe (pixabay.com)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Zakład Karny w Łowiczu podjął współpracę z Nadleśnictwem Kutno. W jej ramach osadzeni wykonują prace w lasach. Ma to przynieść wiele im korzyści.

Reklama

Więźniowie pracują w lasach w ramach współpracy ZK Łowicz z Nadleśnictwem Kutno

Po przerwie zimowej osadzeni z łowickiej jednostki penitencjarnej ponownie świadczą pracę na rzecz Nadleśnictwa w Kutnie – Leśnictwa w Bielawach.

- W ramach programu „Praca dla więźniów” Zakład Karny w Łowiczu współpracuje z Lasami Państwowymi już od wielu miesięcy. W ramach współpracy z Nadleśnictwem w Kutnie osadzeni odpłatnie wykonują prace leśne na terenie Leśnictwa w Bielawach - mówi st. szer. Ewa Owczarczyk – Dęgus, rzecznik prasowy Dyrektora Zakładu Karnego w Łowiczu.

Praca to jedna form oddziaływania na skazanych w procesie resocjalizacji, która daje im szansę przyuczenia do zawodu. To także możliwość nauki nawyku pracy i możliwość efektywnego zagospodarowania wolnego czasu. 

- Zatrudnienie osób pozbawionych wolności umożliwia także pozyskanie środków finansowych nie tylko na potrzeby własne i wsparcie swoich rodzin, ale także pozwala skazanym na spłatę zobowiązań finansowych – podkreśla st. szer. Ewa Owczarczyk – Dęgus.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy