Wisła za silna dla "Miejskich"

Wisła za silna dla "Miejskich" - Zdjęcie główne

WydarzeniaW swoim przedostatnim zimowym sparingu MKS Kutno przegrał na wyjeździe z drugoligową Wisłą Płock 0-3 (0-1). Jedną z bramek dla płocczan zdobył Krzysztof Garczewski, testowany niedawno przez kutnian.

Podopieczni Pawła Ślęzaka wystąpili w zestawieniu, które obecnie wydaje się optymalne. W bramce pojawił się doświadczony Jakub Skrzypiec, a przed nim czteroosobowy blok defensywny stworzyli Adam Grzybowski, Maciej Kowalczyk, Przemysław Michalski i Maciej Rutkowski. W pomocy na skrzydłach zagrali Gracjan Sobczak i Sylwester Płacheta, zaś w środku Kamil Mazurkiewicz, Ernesto Mensah i Łukasz Znyk. Na szpicy tradycyjnie straszyć miał Rafał Jankowski.

Spotkanie rozpoczęło się niefortunnie dla „żółto-niebieskich”, bowiem w 10. minucie plac gry z powodu kontuzji opuścić musiał Przemysław Michalski. Jego miejsce zajął Marcin Dopierała.

Przemek nadciągnął mięsień dwugłowy i nie chcieliśmy ryzykować poważniejszego urazu – mówi Andrzej Królak, kierownik MKS.

Kibice na bramkę czekali do 34. minuty, kiedy to Jakuba Skrzypca pokonał były zawodnik Śląska Wrocław, Kamil Biliński. Do przerwy utrzymał się wynik 1–0 dla gospodarzy.

W drugich czterdziestu pięciu minutach płocczanie zdobyli jeszcze dwa gole, oba strzelone przez nowych zawodników „Nafciarzy”. Najpierw w 62. minucie do kutnowskiej siatki trafił Jakub Zabłocki (ex-Lechia Gdańsk), zaś dwie minuty przed końcem meczu wynik ustalił Krzysztof Garczewski (ex-Lider Włocławek).

Uważam, że mecz zakończył się za wysokim wynikiem i rozmywa obraz gry. Na pewno nie zagraliśmy tak źle, żeby przegrać 0–3. Był to pożyteczny sparing, bo wiadomo, że porażka z drugoligowcem da nam więcej, niż zwycięstwo z piątoligowcem – komentuje A. Królak.

Ostatni sparing przed rozpoczęciem zmagań w III lidze łódzko-mazowieckiej „Miejscy” prawdopodobnie rozegrają w przyszłą sobotę. Na Kościuszki 26 przyjechać ma czwartoligowy Włókniarz Konstantynów Łódzki.

Wisła Płock 3–0 MKS Kutno
Biliński 34, Zabłocki 62, Garczewski 88

Wisła: Kamiński – Grudzień, Pacan, Rafael, Skumórski – Twardowski, Sing (46’ Adamczyk, 60’ Garczewski), Matar, Grzelak (65’ Hiszpański) – Zabłocki, Biliński

MKS Kutno: Skrzypiec – Grzybowski, Kowalczyk, Michalski (10’ Dopierała), Rutkowski– Sobczak (46’ Mroch), Mazurkiewicz (46’ Kubiak), Znyk, Płacheta (46’ Grzegorek), Mensah - Jankowski