Reklama

Reklama

Szykują się remonty w Kutnie. "Reagujemy na sugestie"

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kutnowski magistrat informuje o wstępnych i częściowych założeniach inwestycyjnych na przyszły rok. Z propozycją wymiany ciągów pieszych na ulicach Pałacowej i Łokietka wyszli radni Porozumienia Dla Kutna: Grzegorz Chojnacki i Paweł Markiewicz. Urząd Miasta podkreśla, że w obu przypadkach nawierzchnia, po której chodzą mieszkańcy jest już mocno wysłużona.

Reklama

- W trosce o bezpieczeństwo oraz wygląd miejsc uczęszczanych przez mieszkańców Różanego Miasta, złożyłem wniosek do budżetu Miasta Kutna na 2021 rok dotyczący modernizacji i przebudowy chodnika przy ul. Pałacowej. Mam nadzieję, że droga prowadząca do Parku Wiosny Ludów zyska na estetyce – argumentował na swoim profilu społecznościowym wiceprzewodniczący Rady Miasta Grzegorz Chojnacki.

Podobnie jest na ulicy Łokietka. Radny Paweł Markiewicz chciałby, aby z nowego chodnika w przyszłym roku cieszyli się mieszkańcy tej części:

- Prezydent Zbigniew Burzyński zaakceptował mój wniosek dotyczący wymiany chodników po nieparzystej stronie ul. Łokietka od nr 1 do 7. Zadanie to zostało wpisane do budżetu na przyszły rok. Pozdrawiam wszystkich mieszkańców naszego pięknego miasta – dodał Paweł Markiewicz.

Wiceprezydent Kutna, Jacek Boczkaja przyznaje, że co roku realizowanych jest sporo mniejszych inwestycji i podobnie będzie także w 2021 roku, bo takie zadania poprawiają komfort życia mieszkańców:

- Każda taka chociażby najmniejsza zmiana działa na korzyść mieszkańców. Dzięki temu, że będzie równy chodnik, łatwiej będzie poruszać się seniorom, czy mamom z wózkami. W planach mamy jeszcze dużo innych inwestycji, bo przecież każdego roku reagujemy na sugestie mieszkańców dotyczące utrudnień z jakimi się zmagają – wyjaśnia Jacek Boczkaja, wiceprezydent Kutna.

Ostateczną decyzję w sprawie inwestycji na przyszły rok podejmą radni na sesji budżetowej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy