Reklama

Wójcik mistrzem Polski!

Opublikowano:
Autor:

Wójcik mistrzem Polski! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Łukasz Wójcik, nasz kutnowski pilot szybowcowy ponownie pokazał klasę. Tym razem, w ostatnich zawodach w tym sezonie, 38 Szybowcowych Mistrzostwach Polski w klasie Otwartej zajął znakomite pierwsze miejsce na 33 zawodników. Starty odbywały się z gościnnego lotniska Aeroklubu Częstochowskiego w dniach od 15 do 25 sierpnia.

Tak swój występ w tych zawodach podsumowuje nasz mieszkaniec: „Mieliśmy sporo szczęścia jeśli chodzi o pogodę, która pozwoliła rozegrać aż siedem konkurencji. Najdłuższa miała ponad 500 kilometrów, a łącznie przelecieliśmy ponad 80.000 kilometrów, co jest naprawdę niezłym wynikiem. Latanie nie należało do najłatwiejszych, w zawodach startowała czołówka pilotów polskich, wśród nich lider międzynarodowego rankingu pilotów szybowcowych, aktualny Mistrz Świata w klasie 18 metrowej Zbigniew Nieradka oraz Mistrz Europy w tej samej klasie – Karol Staryszak. Latałem na nowym szybowcu z Republiki Południowej Afryki JS-1 Revelation. Jest to szybowiec klasy 18 metrowej, na którym można z powodzeniem rywalizować z pozostałymi szybowcami klasy Otwartej. Wyrównana walka trwała od pierwszej do ostatniej konkurencji, zachowałem najwięcej zimnej krwi, latałem najrówniej i wygrałem dwie konkurencje, dzięki czemu zdobyłem złoty medal i pierwsze w karierze Mistrzostwo Polski w tej klasie.”

To już czwarte podium Łukasza w tym sezonie, po srebrnym medalu Mistrzostw Europy w klasie Standard i Mistrzostw Polski w klasie 15 metrowej i wygranych Przed-Mistrzostwach Świata w klasie 15 metrowej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE