Reklama

Reklama

Wojskowe kolumny na drogach. Pojawią się też w naszym regionie [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Od soboty 12 lutego nie trudno będzie natknąć się na kolumny pojazdów wojskowych na polskich drogach. Wszystko to w związku z przygotowaniami do międzynarodowych ćwiczeń Saber Strike 2022. Wojskowe kolumny mają pojawić się na drogach 11 województw, m.in. łódzkiego. Ćwiczenia mają zakończyć się do końca marca.

Reklama

Gdzie odbędą się ćwiczenia? 

Międzynarodowe ćwiczenia wojskowe Saber Strike 22 potrwają do 26 marca 2022 r. W tym okresie możemy spotkać na drogach przemieszczające się kolumny wojskowe. Jak już wspomnieliśmy, ruch będzie odbywał się przez 11 województw. Pojazdy wojskowe będzie można spotkać m.in. na autostradach A1, A2 i A4, drogach ekspresowych S8 i S61 oraz DK16, DK18 i DK63.

Organizatorzy zaznaczają, że w celu zminimalizowania utrudnień w ruchu, ćwiczenia najczęściej będą się odbywać w godzinach nocnych. 

- Najczęściej pojazdy biorące udział w ćwiczeniach poruszać się będą w godzinach nocnych, aby w jak najmniejszym stopniu powodowały utrudnienia w ruchu. Jednak niektóre przejazdy będą musiały odbywać się w ciągu dnia, a nawet w godzinach szczytu - czytamy. 

GDDKiA ostrzega: „Zachowajmy szczególną ostrożność”

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przypomina o zachowaniu szczególnej ostrożności w przypadku spotkania na swojej drodze wojskowej kolumny. 

- Skupmy się na prowadzeniu auta, a nie na dodatkowych czynnościach, jak robienie zdjęć czy nagrywanie filmów. Nie należy wjeżdżać pomiędzy pojazdy wojskowe jadące w kolumnie. Najważniejsze jest, aby każdy kierowca pamiętał o dużej masie wojskowych pojazdów, a co za tym idzie ich wydłużonej drodze hamowania. Pamiętajmy, że sprzęt militarny jest przewidziany do zadań bojowych, a więc może nie posiadać tak samo dobrej widoczności mijających go pojazdów, jak samochody cywilne – informuje GDDKiA.

W galerii znajdziecie udostępnione przez GDDKiA zdjęcia z poprzednich edycji ćwiczeń Saber Strike.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy