Reklama

WOŚP w blokach startowych, znamy już termin finału. Niebawem rusza rejestracja sztabów

Opublikowano:
Autor:

WOŚP w blokach startowych, znamy już termin finału. Niebawem rusza rejestracja sztabów - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Pomimo pandemii, 29. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy dojdzie do skutku. Finał zaplanowano na 10 stycznia, a rejestracja sztabów rozpocznie się już 5 października. Nie inaczej powinno być także w naszym mieście, gdzie w trakcie ubiegłorocznego finału udało się zebrać rekordową sumę.

Właśnie 5 października na stronach internetowych Fundacji uruchomiona zostanie specjalna baza, poprzez którą dokonywać będzie można zgłoszeń sztabów, a w kolejnych miesiącach również prowadzić rejestrację wolontariuszy.

- Mówiąc krótko - wszyscy w blokach startowych, wszyscy, mimo pandemii, chcą zorganizować kolejny Finał i kolejny raz chcą z nami zagrać. Jesteśmy im za to niesamowicie wdzięczni, bo proszę mi powiedzieć – czy dzisiaj oprócz Świąt Bożego Narodzenia jest coś takiego, co może nas, Polaków rozsianych po całym świecie, połączyć we wspólnym działaniu? Na pewno jest to Finał Orkiestry. A przecież to nie tylko rodacy, ale także lokalne społeczności, czy w dalekiej Australii, czy na wyspie Bali, czy tańcząc krakowiaka w Tokio, biorą udział w zimowej zbiórce. Tym samym ogłaszamy, że 5 października ruszamy z przygotowaniami do 29. Finału WOŚP - mówi Jurek Owsiak, prezes Zarządu Fundacji WOŚP.

Co będzie tematem tegorocznej zbiórki? Tego dowiemy się w ciągu kilku najbliższych tygodni. Wiadomo, że kwesta odbędzie się zgodnie z tradycją w drugą niedzielę stycznia - w tym roku przypada ona 10 stycznia.

W trakcie 28. Finału WOŚP udało się zebrać aż 186 133 610,66 zł. Spory udział miał w tym również kutnowski sztab, który zebrał 146 363,34 PLN. Celem ubiegłorocznego finału był zakup sprzętu do dziecięcej medycyny zabiegowej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE