Reklama

Reklama

Wotum zaufania i absolutorium dla burmistrza Żychlina. To już po raz 15

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: fot. Gmina Żychlin

Wotum zaufania i absolutorium dla burmistrza Żychlina. To już po raz 15 - Zdjęcie główne

Burmistrz Grzegorz Ambroziak z absolutorium | foto fot. Gmina Żychlin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Co wybory skład rady Gminy Żychlin ulega przetasowaniom, jedno pozostaje jednak niezmienne - absolutorium dla burmistrza Grzegorza Ambroziaka. Od początku sprawowania urzędu, obecny burmistrz otrzymał je już po raz 15.

Reklama

W trakcie 54. sesji Rady Miejskiej w Żychlinie w dniu 24 czerwca 2022r. rozpatrywano projekty uchwał w sprawach udzielenia wotum zaufania burmistrzowi, przyjęcia sprawozdania finansowego i udzielenia absolutorium burmistrzowi w zakresie realizacji budżetu gminy za 2021 rok.

Po otwarciu posiedzenia przez wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej i stwierdzeniu prawomocności obrad, radni zapoznali się m.in. z informacjami o stanie Gminy za 2021 r. oraz sprawozdania z wykonania budżetu za 2021 r.

Najpierw Rada Miejska jednogłośnie udzieliła burmistrzowi wotum zaufania. Następnie po przedstawieniu wniosku Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Żychlinie w sprawie udzielenia absolutorium Burmistrzowi Gminy Żychlin oraz zapoznaniu się z pozytywną opinią Składu Orzekającego Regionalnej Izby Obrachunkowej w Łodzi w tejże sprawie, wszyscy obecni Radni Rady Miejskiej 11 głosami „za”, przyjęli uchwałę i tym samym udzielili absolutorium Burmistrzowi Gminy Żychlin w zakresie realizacji budżetu gminy za 2021 rok.

To już 15 absolutorium Burmistrza Ambroziaka, który sprawuje swoją funkcję od 2006 roku.

Po udzieleniu absolutorium burmistrz złożył serdeczne podziękowania za współpracę wszystkim radnym, współpracownikom, kierownikom i pracownikom miejskich jednostek organizacyjnych, sołtysom i wszystkim zaangażowanym w sprawy gminy.

Info: Urząd Gminy Żychlin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy